Росіяни зберігають у британських офшорах 47 млрд доларів - The Times

Поділитися
Росіяни зберігають у британських офшорах 47 млрд доларів - The Times Росіяни зберігають в офшорах на Британських Віргінських островах уп'ятеро більше грошей, ніж на території Британії
За останні десять років через них пройшли 110 млрд фунтів стерлінгів, пов'язаних із РФ.

Громадяни Російської Федерації зберігають на британських офшорних рахунках 34 мільярди фунтів стерлінгів (близько 47 мільярдів доларів), повідомляє The Times із посиланням на експертів неурядової організації Global Witness, яка займається боротьбою з корупцією та порушенням прав людини в країнах-експортерах природних ресурсів.

При цьому левова частка цих коштів - близько 30 мільярдів фунтів стерлінгів, зберігається в компаніях, зареєстрованих на Британських Віргінських островах. За даними Global Witness, росіяни зберігають в офшорах у п'ять разів більше коштів, ніж громадяни РФ розмістили безпосередньо на території самої Великої Британії.

Як повідомляє видання, за останні десять років через британські офшори пройшло понад 110 мільярдів фунтів стерлінгів, пов'язаних із Росією. Понад половина цих коштів – через Британські Віргінські острови.

Нагадаємо, 10 квітня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв анонсував урядові заходи підтримки російських компаній, які потрапили до санкційних списків США. Російське видання "Відомості" повідомило про те, що з цією метою на території Росії будуть створені дві територій зі спеціальним режимом і ознаками офшору.

6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній із "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 чиновників-високопосадовців, а також 12 державних і приватних компаній.

Найбільше постраждав російський олігарх Олег Дерипаска. У санкційний список потрапили три його компанії UC Rusal, En+ і "Базовий елемент". 9 квітня Rusal повідомив про те, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на три мільярди доларів.

З аналогічною кризою зіткнулася й En+ Group. Невдовзі після відкриття торгів на Лондонській біржі глобальні депозитарні розписки компанії впали в ціні майже на чверть. Незабаром після цього біржа прийняла рішення про призупинення торгів цінними паперами En+.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі