При цьому левова частка цих коштів - близько 30 мільярдів фунтів стерлінгів, зберігається в компаніях, зареєстрованих на Британських Віргінських островах. За даними Global Witness, росіяни зберігають в офшорах у п'ять разів більше коштів, ніж громадяни РФ розмістили безпосередньо на території самої Великої Британії.
Як повідомляє видання, за останні десять років через британські офшори пройшло понад 110 мільярдів фунтів стерлінгів, пов'язаних із Росією. Понад половина цих коштів – через Британські Віргінські острови.
Нагадаємо, 10 квітня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв анонсував урядові заходи підтримки російських компаній, які потрапили до санкційних списків США. Російське видання "Відомості" повідомило про те, що з цією метою на території Росії будуть створені дві територій зі спеціальним режимом і ознаками офшору.
6 квітня США ввели санкції проти 36 фізичних осіб і компаній із "кремлівського списку". У перелік потрапили сім олігархів, 17 чиновників-високопосадовців, а також 12 державних і приватних компаній.
Найбільше постраждав російський олігарх Олег Дерипаска. У санкційний список потрапили три його компанії UC Rusal, En+ і "Базовий елемент". 9 квітня Rusal повідомив про те, що санкції США поставили компанію перед загрозою технічного дефолту. Слідом за цим вартість цінних паперів UC Rusal на Гонконгській біржі впала більш ніж на 50%. З моменту оголошення санкцій капіталізація цього активу Дерипаски впала більш ніж на три мільярди доларів.
З аналогічною кризою зіткнулася й En+ Group. Невдовзі після відкриття торгів на Лондонській біржі глобальні депозитарні розписки компанії впали в ціні майже на чверть. Незабаром після цього біржа прийняла рішення про призупинення торгів цінними паперами En+.