За даними видання, "акт Магнітського", подібний до того, який прийнятий у США і Канаді, у Британії почали розробляти до того, як у Солсбері були отруєні екс-співробітник Головного управління розвідки РФ Сергій Скрипаль і його донька Юлія.
Міністр закордонних справ Борис Джонсон і міністр внутрішніх справ Ембер Радд мають намір внести до нього 49 громадян Росії.
Напередодні британські консерватори заявили про те, що проект закону вже знаходиться у Палаті громад (нижній платі британського парламенту – ред.), але уряд пручається внесенню в нього ключових елементів, які зроблять цей закон дієвим, пише "Новое время".
Акт Магнітського був прийнятий у грудні 2012 року в США і вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права. Закон названий на честь бізнесмена Сергія Магнітського, який розкрив розкрадання з російського бюджету, за що в 2009 році був закатований у московському СІЗО.
Нагадаємо, увечері 5 березня стало відомо про те, що в Британії госпіталізовані отруєні невідомою речовиною російський екс-розвідник Сергій Скрипаль і його донька. Їм обом стало зле в торговому центрі в Солсбері.
Пізніше були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події. Вони скаржилися на печіння в очах і ускладнене дихання.
За даними британських ЗМІ, Скрипаля отруїли нервовопаралітичною речовиною – ймовірно, зарином або VX.
Розслідуванням отруєння Скрипалів займається контртерористичний департамент поліції. У справі зібрано понад 240 речових доказів та опитано понад 200 свідків.
В отруєнні російського шпигуна британська влада підозрює російські спецслужби. Голова МЗС Британії Борис Джонсон пообіцяв "відповідну та жорстку" відповідь, якщо виявиться, що Москва винна в отруєнні колишнього російського шпигуна на території західної Англії.
Сергій Скрипаль служив у російському ГРУ, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році його заарештували, а в 2006 році Московський окружний військовий суд визнав Скрипаля винним у шпигунстві та засудив до 13 років в'язниці.
У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Після цього колишнього розвідника і ще трьох росіян, засуджених за шпигунство на користь США та Великої Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Після цього Скрипаль отримав притулок у Британії.