У Білорусі розпочався суд над лауреатом Нобелівської премії миру Олесем Бєляцьким

Відео
Поділитися
Він – один із лідерів правозахисного центру «Вясна».

Білоруський суд у четвер розпочав процес над ув’язненим правозахисником Олесем Бяляцьким, одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року, пише Associated Press.

Бяляцькому та двом іншим лідерам правозахисного центру «Вясна», який він заснував, загрожує до 12 років позбавлення волі, якщо їх визнають винними у "фінансуванні антиурядових протестів".

Їх заарештували після масових протестів проти виборів 2020 року, які дали авторитарному президенту Аляксандру Лукашенку новий термін правління. Лукашенко, який перебуває на посаді з 1994 року, придушував опозицію та розправлявся з незалежними ЗМІ.

Протести 2020 року тривали кілька місяців, найбільша хвиля протесту в Білорусі, і влада вжила жорстких дій. Понад 35 тисяч людей було заарештовано, тисячі побиті поліцією.

Звинувачення в суді пов'язані з наданням "Вясною" грошей політв'язням і допомогою в оплаті їхніх судових витрат.

«Це політичний процес над нобелівським лауреатом, який не має нічого спільного з правом», – сказав Associated Press юрист «Вясні» Павло Сапелко.

Бяляцький не зміг бути присутнім на грудневій церемонії вручення Нобелівської премії; його дружина дала адресу від його імені. Премію миру він розділив із російською правозахисною організацією «Меморіал» та українським Центром громадянських свобод.

Перша нобелівська лауреатка з Білорусі Світлана Алексієвич 

Нагадаємо, раніше Нобелівську премію з літератури отримала білоруська письменниця Світлана Алексієвич –  «за її багатоголосу творчість — пам'ятник стражданню і мужності у наш час».  Вона працює в документальному жанрі. Для написання «Цинкових хлопчиків» особисто відвідала Афганістан, зустрічалася з колишніми учасниками бойових дій та з матерями загиблих воїнів. На батьківщині її критикували, в 1992 році відбувся навіть судовий процес над письменницею та її книгою.

Наприкінці 90-х Алексієвич відповіла в інтерв'ю для "Дзеркала тижня" автору Юрію Іванову на питання "Як вам вдається, розповідаючи виключно про звичайних людей, добиватися такого градусу емоційності, резонансу та приголомшливої правди?":

– Просто я продовжую писати історію душі людини, яка мешкає разом зі мною в часі. А у житті кожного з нас особисте, інтимне пояснює, навіщо ми відвідали цей світ. До того ж, ще питання - чи можна вважати наше життя нормою. Ми живемо у катастрофічній культурі. Це культура, у якій форма страждань, форма катастрофи – головна тема мистецтва.

Детальніше – в статті "Скільки людини в людині?"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі