Аби не зіштовхнутися з безгрошів'ям, іноземці набивають кишені, гаманці і валізи готівкою, перш ніж вирушити на грецькі курорти. Про це сьогодні пише видання The Economist.
Том Персонс з Лондона поставився серйозно до грецької кризи і каже, що взяв з собою стільки євро, щоб вистачило на всю відпустку.
"Я зробила так само", - каже жінка в черзі за британцем, а хлопець за її спиною теж ствердно кивнув.
З подивом на обличчі пара з графства Девон пошепки сказали журналістам, що привезли з собою готівки, якої вистачить на місяць, демонстративно обмацуючи всі кишені. Від такої ситуації найбільше виграли обмінники в аеропортах. В мережі Moneycorp кажуть, що минулого тижня попит на євро зріс на 11%. Директор компанії Трейсі Боунс каже, що головним двигуном цієї тенденції стали саме туристи, які прямують в Грецію.
"Всі запасаються великою кількістю готівки у євро. Ми кожному радимо так робити, оскільки усі банки там не працюватимуть до 7 липня. І краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати", - пояснила касирка в одному з обмінників.
Видання пише, що в аеропорту Афін в інформаційному бюро запевняють туристів, що навіть якщо вони не взяли з собою багато грошей, їх грецьке обмеження на банківські операції не стосується. Однак у відділенні одного з банків пояснили, що готівки взагалі немає. І більше 60 євро на день отримати не вийде. Тож ідея запастися готівкою виглядає краще. Щоправда туристи кажуть, що бояться за свою безпеку з такими сумами готівки. Оскільки в країні з серйозною економічною кризою може з'явитися більше кишенькових злодіїв.
Вчора у Греції банки не відкрилися, а інвестори намагаються втекти, намагаючись продати грецькі цінні папери. Рада фінансової стабільності Греції, до якої входять банки, представники регуляторних органів і уріяд, вирішили "заморозити" банківську систему, щоб не почалося панічне закриття рахунків.
Греція повинна розплатитися з МВФ за отриманим Афінами від Міжнародного валютного фонду позикою в 1,6 млрд євро 30 червня. Якщо цього не станеться, то країна може бути змушена вийти з єврозони, і, можливо, з Євросоюзу.
17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованого кризи" в країні, який може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. При цьому згідно з даними опитування інституту вивчення громадської думки GPO, майже 70% греків хочуть залишитися в єврозоні. Крім того, близько 68% респондентів переконані, що, незважаючи на протиріччя, Афіни все-таки погодяться з умовами кредиторів.