Обмежувальні заходи ЄС проти Туреччини не вплинуть на її рішення й далі проводити геологічну розвідку поблизу узбережжя Кіпру. Про це у вівторок, 16 липня, заявили в міністерстві закордонних справ Туреччини, повідомляє агентство Reuters.
"Рішення ЄС жодним чином не вплине на рішучість нашої країни продовжити нафтогазову діяльність у Східному Середземномор'ї", - вказано у заяві МЗС Туреччини.
Анкара також закидає Євросоюзу "упередженість" у питанні Кіпру, адже у рішеннях організації ігноруються турки-кіпріоти.
Напередодні міністри закордонних справ країн Євросоюзу ухвалили обмежувальні заходи у відповідь на дії Туреччини з розвідування газових та нафтових покладів і буріння поблизу узбережжя Кіпру. В оприлюдненому тексті рішення зазначається, що йдеться, зокрема, про скорочення фінансових виплат Євросоюзу Туреччині та припинення переговорів щодо угоди про авіасполучення.
Як зазначається у рішенні ЄС, якщо Туреччина не змінить своєї поведінки, Євросоюз може вдатися й до інших штрафних заходів, зокрема, до санкцій щодо залучених до робіт з буріння підприємств чи окремих осіб.
На шельфі у виключній економічній зоні Кіпру знаходяться великі поклади нафти і газу. Туреччина багато років оскаржує кордони цієї зони.
У травні Туреччина направила в район шельфу бурове судно для проведення геолого-розвідувальних робіт, заявивши, що вони триватимуть чотири місяці. Незважаючи на подальші заклики ЄС і США відмовитися від буріння, на початку липня Анкара надіслала в регіон ще одне судно.
Про підготовку санкцій учасники саміту ЄС попереджали ще 20 червня.