Рада ЄС схвалила запровадження санкцій проти Туреччини через буріння шельфу у виключній економічній зоні Кіпру. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті відомства.
Санкції передбачають скорочення фінансової допомоги Туреччини як кандидатові на вступ до ЄС. Європейському інвестиційному банку запропоновано переглянути свою кредитну діяльність в Туреччині, особливо в області кредитування з державною підтримкою.
На шельфі у виключній економічній зоні Кіпру знаходяться великі поклади нафти і газу. Туреччина багато років оскаржує кордони цієї зони.
У травні Туреччина направила в район шельфу бурове судно для проведення геолого-розвідувальних робіт, заявивши, що вони триватимуть чотири місяці. Незважаючи на подальші заклики ЄС і США відмовитися від буріння, на початку липня Анкара надіслала в регіон ще одне судно.
"Проти Анкари можливі подальші адресні заходи, якщо Туреччина продовжить геологорозвідку", - зазначається в проекті постанови.
На думку Брюсселя, Туреччина проводить бурові роботи щодо видобутку нафти і газу біля узбережжя Кіпру незаконно.
"Анкара з 1974 року вважає води біля окупованої північноїчастини Кіпру своєю територією, в ЄС вважають, що вони належать республіці", - уточнюється в повідомленні.
Про підготовку санкцій учасники саміту ЄС попереджали ще 20 червня.