Третя доза вакцини: У BioNTech пропонують додаткове щеплення через рік після першого

Поділитися
Третя доза вакцини: У BioNTech пропонують додаткове щеплення через рік після першого © pexels/maksgelatin
Після нього можна буде вакцинуватися раз на рік або в півтора, кажуть в BioNTech

Європа може досягти колективного імунітету проти коронавірусу протягом трьох-чотирьох місяців, заявив в середу глава німецької фармацевтичної компанії BioNTech, яка розробила одну з найпопулярніших та якісних вакцин проти COVID-19 з американським партнером Pfizer.

Агентство Associated Press пише, що вчені досі не визначили точний поріг досягнення колективного імунітету, експерти кажуть, що рівень вакцинації вище 70% значно сповільнить поширення коронавірусу серед населення.

"Європа досягне колективного імунітету в липні, найпізніше до серпня", - сказав журналістам виконавчий директор компанії BioNTech Угур Сахін.

Він попередив, що цей колективний імунітет спочатку не потраплять діти, бо вакцина поки схвалена тільки для людей старше 16 років. У світі зафіксували мало випадків, коли діти хворіли COVID-19 з серйозними або довгостроковими наслідками.

Вакцина Pfizer-BioNTech є ключовою у вакцинації в Північній Америці та Європі.

За словами Сахіна, свіжі дані показують, що й імунна реакція з часом слабшає, і, швидше за все, буде потрібно третя доза вакцини. Дослідження показують, що ефективність вакцини BioNTech-Pfizer знижується через шість місяців з 95% до приблизно 91%, сказав він.

"Відповідно, нам потрібна третя доза вакцини, щоб поліпшити захист майже на 100%", - сказав Сахін.

Сьогодні другу дозу цієї вакцини роблять через три тижні після першого щеплення, хоча в деяких країнах є і більш тривалі інтервали. Сахін запропонував вводити третю дозу через 9-12 місяців після першого щеплення.

"І тоді я очікую, що, ймовірно, буде потрібна ще одна щеплення щороку або, можливо, кожні півтора року", - сказав він.

Тим часом BioNTech та Pfizer працюють з іншими виробниками, щоб збільшити виробництво мРНК-препаратів, оскільки світовий попит як і раніше сильно випереджає пропозицію.

Детальніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений в кінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, читайте в статті редактора розділу “Соціум”Алли Котляр Антиділа”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі