Президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що у глави КНДР Кім Чен Ина є можливість зробити кроки, необхідні для врегулювання ядерної проблеми та забезпечення миру в регіоні.
"Зараз у Кім Чен Ина є відмінний шанс зробити добре діло для свого народу й усього людства", - написав Трамп на своїй сторінці у Twitter у середу, 28 березня, коментуючи візит північнокорейського диктатора до Китаю.
For years and through many administrations, everyone said that peace and the denuclearization of the Korean Peninsula was not even a small possibility. Now there is a good chance that Kim Jong Un will do what is right for his people and for humanity. Look forward to our meeting!
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 28 березня 2018 р.
Президент США підтвердив свою готовність зустрітися з лідером КНДР.
"Отримав повідомлення від Сі Цзинпиня, що його зустріч з Кім Чен Ином пройшла дуже добре, і Кім готується із зустрічі зі мною... Готуємося до нашої зустрічі!", - додав Трамп.
При цьому він вказав на неможливість послаблення санкційного тиску на КНДР у поточних умовах.
"Зараз, на жаль, максимальні санкції і тиск мають зберігатися", - підкреслив американський президент.
Received message last night from XI JINPING of China that his meeting with KIM JONG UN went very well and that KIM looks forward to his meeting with me. In the meantime, and unfortunately, maximum sanctions and pressure must be maintained at all cost!
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 28 березня 2018 р.
Як повідомлялося, 25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з головою Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків з боку США та Південної Кореї.
Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі.
Як стало відомо у вівторок, 6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.
З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.
26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".
Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".