Президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі, повідомив радник з національної безпечними президента Південної Кореї Чон Ий Ен.
При цьому Кім Чен Ин в ході контактів з представникам Сеула "заявив, що з нетерпінням хотів би провести переговори, причому як можна швидше". За словами південнокорейського чиновника, Трамп, дізнавшись про це, заявив про готовність провести таку зустріч до травня".
У той же час, за словами Чон Ий Ена, Кім Чен Ин висловив готовність припинити проведення ракетних і ядерних випробувань. Також лідер КНДР заявив, що розуміє необхідність продовження на даному етапі спільних військових навчань США і Південної Кореї.
Крім того, за словами представника Сеула, Кім Чен Ин запевнив, що "націлений на денуклеаризацію" Корейського півострова.
В адміністрації американського президента пояснили, що "місце і час переговорів ще не визначено".
"Наша ціль - денуклеаризація Північної Кореї. Поки ця мета не досягнута, всі санкції і тиск (КНДР - ІФ) повинні зберігатися", - зазначили в Білому домі.
Західні ЗМІ повідомляють, в понеділок Раду безпеки ООН відвідає радник Трампа з нацбезпеки Герберт Макмастер. Передбачається, що він розповість дипломатам про зусилля США щодо врегулювання північнокорейської проблеми. Разом з тим, Трамп вітає прогрес у вирішенні проблеми КНДР і готується до переговорів з Кім Чен Ином.
Як стало відомо у вівторок, 6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.
Зустріч південнокорейською делегації з лідером КНДР Кім Чен Ином тривала більше 4 годин. Очільник Північної Кореї заявив про бажання "ослаблення гострої військової напруженості на Корейському півострові і активізації різнобічного діалогу, контактів, співпраці і обміну".
4 березня Мун Чже Ін відправив делегацію до Північної Кореї. До неї увійшли, зокрема, глава південнокорейського національного розвідувального відомства і радник президента з питань безпеки. Вони повинні провести в Пхеньяні два дні, а після - відправитися в США, щоб повідомити про результати переговорів.
10 членів делегації стали першими південнокорейськими чиновниками, які зустрілися з Ким Чен Ином з тих пір, як він прийняв владу шість років тому.