The Guardian розповідає, як стати креативним

Поділитися
The Guardian розповідає, як стати креативним © depositphotos/ halfpoint
Під час локдаунів понад 60% людей розпочали нові творчі пошуки.

Якщо ви були одним із щасливчиків під час локдаунів і отримали можливість працювати дистанційно, можливо, ви скористалися вільним часом, щоб прочитати кілька книг або освоїти нові види діяльності. Опитування Відкритого університету показало, що 61% людей зайнялися «креативними пошуками» у 2020 році у розпал пандемії коронавірусу. Майже третина респондентів повідомили, що почали більше читати, а також знайшли нове хобі, пише The Guardian.

Дані опитування також свідчать про збільшення заявок на проходження творчих онлайн-курсів. Але як зберегти креативність поза локдаунами? Експерти пропонують кілька порад.

Пригадайте, чому ви це робите

Можливо, у вас є амбіції, що одного разу сценарій, над яким ви працюєте, отримає «Оскар», але навіть якщо ви не плануєте перетворювати свій проект на кар'єру, це принесе чимало користі у ваше життя.

«Пам’ятайте, що вам подобалося займатися творчістю. Було весело, і хто б не хотів цікавішого життя після того важкого року, який ми всі пережили?», - каже стратег з маркетингу Кевін Честерс.

«Займатися творчими справами корисно для здоров’я та благополуччя. Подивіться на це як на спосіб подбати про себе», - каже консультант з питань мистецтва Бет Пікенс.

«Творча практика - це річ, яка дає вам більше енергії, тоді як багато наших звичок, таких як телебачення та соціальні медіа більше нагадують загальмовану діяльність. Вони не дають нам багато енергії», - додає Пікенс.

Зробіть творчість частиною своєї особистості

Якщо ви думаєте про щось як про «просто хобі», вам може бути важче виправдати виділення часу на це.

«Якщо ви дійсно відчуваєте, що це частина вашої особистості, - якщо ви скажете: тепер я відчуваю, що, можливо, можу бути письменником чи художником, це дозволить вам триматися цих видів діяльності. Це ще одна форма мотивації», - вважає письменник Марк МакГіннес.

Якщо розглядати творчість просто як хобі, то емоційна користь від такої діяльності у вашому житті буде незначною, додає він. Хоча не обов’язково ставати художником.

«Люди думають, що творчість - це посада, але це не так. Ви можете принести творчість у будь-яку сферу діяльності. Ви можете бути креативним юристом або творчою бабусею. Думати про речі новими та цікавими способами просто покращить ваше життя», - вважає Честерс.

«Люди, як правило, люблять передбачуваність, і часто ми боїмося чогось нового. Це не наша провина, відносними причинами цього є еволюція та суспільство. Але кожна людина народилася творчою, однак часто суспільство повільно витісняє творчість з людей у дорослому віці», - додає Честерс.

Не бійтеся бути креативними

«Креативність часто включає в себе відчуття новизни та хаосу», - зазначає Честерс.

«Поговоріть з новими людьми. Якщо ви ходите до метро щодня, знайдіть інший маршрут. Просто робіть різні речі», - каже він.

Знайдіть час

«У багатьох із нас дійсно немає багато вільного часу. Поміркуйте, як можна переглянути свій час. Скільки вам дійсно потрібно бути у соціальних мережах? Замість соцмереж почніть роботу над творчим проектом, який принесе вам більше користі та енергії», - зазначає Пікенс.

«Плануйте час для своєї творчості, а не сподівайтесь, що з’явиться «вільний» час. Це може бути цікавою практикою переглянути свій тиждень», - додає він.

Не розглядайте креативність як обов’язок

«Якщо ви скажете: Я збираюся виділити на хобі дві години щодня ввечері після роботи, можливо, протягом деяких днів у вас буде достатньо сил для цього, а протягом інших – ні. Недотримання таких встановлених стандартів може змусити вас почуватись зневіреними, тому спробуйте дивитися на це реалістично. Подумайте, з чого почати: який мінімум знадобиться, щоб рухатися вперед?», - говорить Макгіннес.

«Це 30 хвилин на день? Два вечори на тиждень? Половина дня на вихідних? У будь-якому випадку робіть більше, але не перестарайтеся. Що потрібно, щоб ви могли знайти для місце для творчої діяльності? Чи означає це вставати на півгодини раніше? Визначте потенційні перешкоди заздалегідь і складіть план їх подолання», - додає МакГіннес.

Будьте послідовними

Це не тільки спонукає бачити прогрес, але й ваша творча практика також стане звичкою.

«Навіть півгодини на день матиме значення», - вважає Макгіннес.

«Найголовніше, щоб ви зберігали стабільність. Якщо ви пропустили день, тиждень або довше, просто почніть спочатку. Намагайтеся не критикувати себе, але обов’язково зробіть висновки: Що я б зробив наступного разу, щоб не вибитися з колії?», - додає він.

Позбудьтеся провини

В ідеалі, на сьогодні творча практика може здаватися такою ж важливою для благополуччя, як і фізичні вправи, але, швидше за все, у вас все ще є певне відчуття, що це неважливо.

Пікенс радить бути максимально організованим, щоб ви могли братися за справи, які, на вашу думку, потрібно робити.

«У вашому житті набагато більше місця, коли ви більш організовані, а залишкової тривоги набагато менше», - вважає Пікенс.

Не втрачайте соціальні контакти

Самостійно робити щось важко.

«Навіть якщо ви робите щось поодинці, наприклад, малюєте або пишете, підтримувати відносини з іншими людьми, які також вважають, що це важливо, дійсно допоможе. Ви можете спілкуватися з людьми в Інтернеті. Коли у нас є емоційна підтримка, ми можемо залишатися більш мотивованими», - додає він.

Відкрийте для себе нові творчі захоплення

Що, якщо не взялися за творчий проект під час локдауну? Просте рішення - знайти його зараз.

«Спробуйте щось нове, практикуйте креативність», - каже Честерс.

Пандемія коронавірусу та дистанційна робота знизили мотивацію багатьох працівників. The Wall Street Journal пропонує кілька порад, які допоможуть відновити мотивацію та збільшити продуктивність. Поради для тих, хто потрапив у полон прокрастинації.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі