The Guardian передала The New York Times секретні документи Едварда Сноудена

Поділитися
The Guardian передала The New York Times секретні документи Едварда Сноудена The Guardian передала The New York Times секретні документи Сноудена
В повідомленні на сайті The Guardian говориться, що журналісти в США захищені від влади першою поправкою до конституції країни, яка гарантує свободу слова.

Британська газета The Guardian передала американському виданню The New York Times частину секретних документів, отриманих від колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена. Як пише The Guardian, рішення передати документи було прийнято після того, як британські власті зажадали від газети видалити матеріали.

В повідомленні на сайті The Guardian говориться, що журналісти в США захищені від влади першою поправкою до конституції країни, яка гарантує свободу слова. В газеті сподіваються, що завдяки партнерству з The New York Times буде можлива подальша публікація матеріалів про діяльність британського Центру урядового зв'язку (структури, аналогічної американському Агентству національної безпеки) на основі документів Сноудена.

В The Guardian відзначають, що газети і раніше ділилися матеріалами, зокрема, так було у 2010 році, коли видання разом з німецької Der Spiegel публікували матеріали Пентагону про війну в Іраку і Афганістані та дипломатичне листування США на основі документів, роздобутих проектом WikiLeaks.

19 серпня 2013 року стало відомо, що британські власті зажадали від The Guardian видалити матеріали, отримані від Едварда Сноудена. Згодом співробітники Центру урядового зв'язку прийшли в редакцію The Guardian і знищили комп'ютери, на яких зберігалися матеріали. Після цього інциденту головний редактор The Guardian Алан Ресбріджер заявив, що видання продовжить роботу з документами американських спецслужб, але буде робити це з-за кордону.

Статті, засновані на переданих Едвардом Сноуденом матеріалах раніше в основному публікувалися в The Guardian, також доступ до них був у The Washington Post і британській The Independent. Сноуден передав журналістам засекречені матеріали на початку червня, згодом він отримав притулок у Росії. У матеріалах, зокрема, йшлося про співпрацю АНБ з інтернет-компаніями і стеження за листуванням і телефонними переговорами користувачів. Також журналісти знайшли підтвердження тісної співпраці АНБ і британського Центру урядового зв'язку та існування на Близькому Сході, спеціальної бази перехоплення інтернет-трафіку, що належить Великобританії. !zn

Читайте також:

Під ковпаком АНБ перебуває три чверті всього інтернет-трафіку США

Британські спецслужби домоглися від The Guardian знищення жорстких дисків з інформацією від Сноудена

Розвідка США тисячі разів перевищувала свої повноваження під час шпигунства

Сноуден розповів про те, що в Києві і Москві знаходяться шпигунські сервери США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі