Під ковпаком АНБ перебуває три чверті всього інтернет-трафіку США

Поділитися
Під ковпаком АНБ перебуває три чверті всього інтернет-трафіку США © rose.edu
Телекомунікаційні компанії зобов'язані виконувати запити АНБ згідно з рішенням секретного суду зі спостереження за іноземними розвідками. Програми PRISM і Xkeyscore, про які повідомив Сноуден, - це лише верхівка айсберга.

Агентство національної безпеки здатне перехоплювати близько 75% всього інтернет-трафіку в США, що набагато більше обсягу, озвученого офіційними особами. Про це повідомляє газета The Wall Street Journal.

Посилаючись на анонімні джерела серед нинішніх і колишніх чиновників, газета вказує, що перехоплювалися не тільки повідомлення пересічних мешканців країни, але і партнери США, їх союзників, які розміщували телеком-обладнання в Штатах, численних компаній.

Газета стверджує, що фільтрацію, яку здійснюють за допомогою телекомунікаційних компаній, спроектовано АНБ таким чином, щоб перехоплювати комунікації, в яких одна зі сторін перебуває за межами США, або обидві, але трафік проходить через територію США. Однак джерела Wall Street Journal стверджують, що створена мережа стеження настільки велика, що під час пошуку закордонного трафіку, ймовірно, відбувається ненавмисне перехоплення внутрішніх комунікацій.

Видання зазначає, що програми PRISM і Xkeyscore, про які повідомив Едвард Сноуден, - це лише верхівка айсберга. Є й інші програми - Blarney, Fairview, Oakstar, Lithium і Stormbrew. Наприклад, програма Blarney - це програма співпраці з AT&T, у межах якої останній здавав клієнтські дані уряду.

Система працює так: АНБ просить телекомунікаційні компанії відправляти йому різні потоки інтернет-трафіку, які, на думку агентства, з найбільшою ймовірністю можуть містити іноземні розвіддані. Це перший зріз даних, пише Wall Street Journal.

Ці запити фокусуються на певних областях, що є цікавими для спецслужби, повідомило джерело, знайоме з правовою стороною справи. "Хоча це величезний масив даних, але це не все на світі", - сказав він.

Другий зріз здійснює вже АНБ, вказує Wall Street Journal. Агентство копіює трафік і вирішує, які дані необхідно зберегти. Критерієм у цьому разі є так звані "потужні селектори", наприклад, адреси електронної пошти або блок IP-адреси, які відповідають організації, до якої АНБ виявляє інтерес.

Газета вказує, що, приймаючи такі рішення, АНБ може вивчити зміст комунікацій, а також інформацію про тих, хто відправляє дані.

Телекомунікаційні компанії зобов'язані виконувати запити АНБ згідно з рішенням секретного суду зі спостереження за іноземними розвідками, відзначає Wall Street Journal.

Програмне і апаратне забезпечення для системи стеження створила дочірня компанія Boeing - Narus, яка розробляє системи фільтрації даних, а також виробники комп'ютерного обладнання Cisco Systems і Juniper Networks та інші компанії. Про це повідомили колишні працівники розвідслужб і представники промисловості, знайомі з обладнанням, згаданих у публікації.

АНБ стверджує, що методи, які вони практикують, мають законний характер і не порушують право американців на приватне життя. Представник АНБ Вані Вайнс повідомила, що у разі, якщо комунікації американців "ненавмисно збираються в ході законної діяльності АНБ ведення електронної розвідки", агентство діє згідно з "процедурами мінімізації, затвердженим генеральним прокурором США і розроблених для захисту права громадян США на приватне життя".

The Wall Street Journal зазначає, що його розслідування може мати дуже далекосяжні наслідки, так як багато країн мають транскордонні системи передачі даних між США. Багато міжнародних системи зв'язку мають точки комутації в США, багато підводних магістральних кабелей теж мають відгалуження на Штати. Нескладно припустити, що програми міжнародного шпигунства також були реалізовані за допомогою даних програм.

Експерти з розвідки кажуть, що ті програми, що АНБ реалізовувало в США - це лише частина діяльності. Не варто забувати, що спочатку відомство було створено саме для міжнародного шпигунства і всі наступні роки воно дотримувалося орієнтації саме на шпигунство за межами США. В інтернет-епоху це означає, що під ковпак АНБ потрапляли електронні листи, спроби передач аудіо та відео записів, повідомлення в соцмережах, комунікації по закритих каналах тощо. !zn

Читайте також:

Британські спецслужби домоглися від The Guardian знищення жорстких дисків з інформацією від Сноудена

Розвідка США тисячі разів перевищувала свої повноваження під час шпигунства

Сноуден розповів про те, що в Києві і Москві знаходяться шпигунські сервери США

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі