На карті, розсекреченій колишнім співробітником спецслужб США Едвардом Сноуденом, зазначено місцезнаходження 700 серверів системи тотального стеження за користувачами Інтернету. Система має назву XKeyscore і дозволяє отримати інформацію про електронне листування, завантажені файли і практично будь-яку інтернет-активність.
Сервери розташовуються у 150 країнах світу, в тому числі і в Москві. Де ж може перебувати шпигунське обладнання на території російської столиці?
Джерело в російських спецслужбах розповіло, що розслідування з цього питання поки не проводилося. Однак воно впевнене "практично зі стовідсотковою ймовірністю", що сервер XKeyscore має розташовуватися у посольстві США у Москві.
На цю думку наштовхує і той факт, що точки з обладнанням системи, якщо вірити карті, відсутні у країнах, де немає американських посольств.
Система XKeyscore нібито дозволяє отримати інформацію про електронне листування, завантажені або відправлені файли, дані про переглянуті сторінки в Інтернеті, списки друзів і листування з ними, а також відомості з телефонної книги мобільних користувачів.
Між тим, багато російських експертів вже відреагували на новину: вони заявили, що не вірять в історію про московський сервер XKeyscore, і сервери системи просто не могли б залишитися непоміченими, якщо б вони дійсно перебували в російській столиці. А журналіст The Guardian, який першим написав про це, щось переплутав.
Нагадаємо, у вівторок, 6 серпня стало відомо, що Сноуден отримав російську реєстрацію за місцем перебування.
Раніше Сноуден повідомив ЗМІ, що найбільші американські інтернет-компанії надали ЦРУ і АНБ доступ до своїх серверів, що дозволило спецслужбам отримувати будь-яку інформацію про користувачів. Це повідомлення викликало великий громадський резонанс у всьому світі.
Нагадаємо, колишній співробітник ЦРУ Сноуден втік зі США після публікації секретних документів про стеження американських спецслужб. Згідно з цими документами, американські агенти прослуховували телефони представництва ЄС.
У середині червня 2013 року Сноуден втік до Гонконга, потім прилетів в аеропорт "Шереметьєво". Оскільки його паспорт був анульований, він не міг залишити транзитну зону аеропорту. В середині липня екс-співробітник ЦРУ відправив офіційний запит у ФМС Росії про надання йому тимчасового притулку. 1 серпня Сноуден отримав притулок у Росії на рік. !zn
Читайте також:
Нова порція викриттів від Сноудена: Німеччина передавала дані спецслужбам США
Пошта Mail.Ru потрапила в матеріали Сноудена про стеження за інтернет-користувачами