Уряд США, у першу чергу, цікавить економічна ситуація в Німеччині та зовнішня політика, що проводиться Берліном, пише Der Spiegel. Згідно з інформацією, отриманою від Едварда Сноудена, рівень інтересу американських спецслужб оцінюється за шкалою від одного до п'яти, де номер один означає "максимальний", а номер п'ять - "мінімальний". Німеччина перебуває на третій сходинці разом з Францією і Японією. Далі йдуть Італія і Іспанія.
Після стану німецької економіки і зовнішньополітичного курсу американців цікавить експорт зброї ФРН, а також розвиток нових технологій і міжнародна торгівля країни. Цим областям присвоєно четвертий номер.
Крім Німеччини, об'єктами шпигунства з боку Сполучених Штатів є Китай, Росія, Іран, Пакистан, Північна Корея, Афганістан, стверджує Der Spiegel.
Нагадаємо, раніше видання повідомляло про те, що німецькі спецслужби знаходяться в тісній співпраці з американськими. З тих же документів Сноудена стало відомо, що федеральна розвідувальна служба Німеччини у величезних масштабах передає інформацію про перехоплені дані американському Агентству національної безпеки. Повідомляється, що тільки в грудні 2012 року американські спецслужби отримали через цю базу до 500 млн телефонних дзвінків та електронних повідомлень, у тому числі зібрані в ході спостереження за каналами зв'язку Афганістану.
Згідно з документами, оприлюдненими Сноуденом, на території бази в Бад-Айблінге фахівці Агентства національної безпеки створили власний центр збору даних, безпосередньо з'єднаний з інформаційною мережею АНБ по електронних каналах зв'язку. На думку видання Der Spiegel, це викликає ряд питань щодо законності роботи американських спецслужб на території Німеччини. Офіційно американські спецслужби припинили співпрацю з цією базою ще в 2004 році. !zn
Читайте також:
Нова порція викриттів від Сноудена: Німеччина передавала дані спецслужбам США
Пошта Mail.Ru потрапила в матеріали Сноудена про стеження за інтернет-користувачами
Розвідка США розсекретила документи про прослуховування
Спецслужби США замінять 90% сисадмінів машинами, щоб уникнути витоків інформації