Екстремістське угрупування "Талібан" звинувачує офіційний Кабул у зриві процесу обміну військовополоненими. Також представники руху заявили, що припиняють контакти з представниками офіційної влади країни, передає "Інтерфакс-Україна".
Наголошується, що згідно з підписаною наприкінці лютого в Досі угодою між талібами і США, американці зобов'язалися поетапно вивести всі іноземні війська з Афганістану в обмін на гарантії з боку талібів невикористання території їх країни терористичними організаціями проти США і їх союзників.
Крім того, в угоді також обговорені умови початку міжафганського мирного процесу. Відповідно до умов мирного процесу, уряд Афганістану має звільнити з в'язниць п'ять тисяч ув'язнених прихильників "Талібан". У свою чергу таліби пообіцяли відпустити тисячу перебувають у них у полоні військовослужбовців урядових сил.
"Ми направили технічну групу Комісії у справах ув'язнених в Кабул для перевірки та ідентифікації наших ув'язнених, оскільки звільнення ув'язнених повинно було початися у відповідності з підписаною угодою. Але, на жаль, їх випуск досі затримується під тим або іншим приводом. Тому наша технічна команда не буде брати участь у безплідних зустрічах з відповідними сторонами, починаючи з завтрашнього дня", - написав прессекретар політбюро талібів в Катарі Сухайль Шахін в Twitter.
Раніше повідомлялося, що в столиці Афганістану, Кабулі відбулися одразу дві церемонії інавгурації президентів. Присягу прийняв чинний глава держави Ашраф Гані, якого раніше незалежна виборча комісія оголосила переможцем президентських виборів. Одночасно президентську присягу приніс і прем'єр-міністр Афганістану Абдулла Абдулла, який також вважає себе переможцем гонки.
Детальніше про історичну угоду між США і рухом "Талібан", читайте у статті Віктора Каспрука "Дохаворилися" для ZN.UA.