Військові США відкидають заяви екстремістського угрупування "Талібан" про те, що вони нібито порушують умови мирної угоди, підписаної в лютому в Катарі. Про це заявив представник військового контингенту США в Афганістані полковник Сонні Леґґет, повідомляє "Радіо Свобода".
"Військові США в Афганістані виконували і продовжують виконувати військові умови угоди між США і "Талібаном". Будь-які твердження про порушення безпідставні. Військові США в Афганістані чітко дали зрозуміти - ми будемо захищати наших партнерів з афганської армії, якщо вони піддаються нападу, відповідно до умов угоди", - заявив Леґґет.
Він також закликав бойовиків "знизити рівень насильства".
Така заява американського військового прозвучала після того, як "Талібан" звинуватив США і афганських військових у здійсненні рейдів і авіаційних ударів проти учасників угруповання поза зоною бойових дій.
Таліби також розкритикували уряд Афганістану за затримку у звільненні тисяч ув'язнених членів угруповання, як це передбачала угода.
У відповідності з угодою між США і талібами, представники талібів також домовилися про проведення прямих переговорів з афганським урядом, спрямованих на припинення 18-річного конфлікту в країні. В обмін на початок переговорів і ряд зобов'язань по забезпеченню безпеки з боку талібів всі війська США та інші іноземні сили повинні бути виведені з Афганістану протягом 14 місяців.
Раніше таліби відмовилися розпочати переговори з новою групою уряду Афганістану. На їх думку команда Афганістану з 21 людини створена без урахування усіх партій. США, які усунули талібів від влади в 2001 році, у лютому підписали угоду про виведення військ з групою. Але прогрес у переході до переговорів між бойовиками та афганським урядом був затриманий суперечкою між афганськими політиками, незгодою між талібами та урядовими звільненими в'язнями та можливим припиненням вогню.
До того, устолиці Афганістану, Кабулі відбулися відразу дві церемонії інавгурації президентів. Присягу склав діючий глава держави Ашраф Гані, якого раніше незалежна виборча комісія країни оголосила переможцем президентських виборів. Водночас президентську присягу приніс і прем'єр-міністр Афганістану Абдулла Абдулла, який також вважає себе переможцем гонки.
США, влада Афганістану і радикальний рух "Талібан" підписали 29 лютого в Досі угоду про перемир'я, спрямоване на те, щоб покласти край багаторічному кровопролиттю в Афганістані і дозволити американським військам повернутися додому після найтривалішої війни.
Детальніше про історичну угоду між США і рухом "Талібан", читайте в статті Віктора Каспрука "Дохаворилися" для ZN.UA