Збройні сили Китаю здатні блокувати ключові гавані та аеропорти Тайваню, заявило у вівторок міністерство оборони острова, назвавши все це "серйозною" військовою загрозою, передає Reuters.
Китай ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб взяти під контроль демократичний Тайвань, і нарощує військову активність навколо острова, у тому числі неодноразово військові літаки входили до зони протиповітряної оборони Тайваню.
Міністерство оборони Тайваню у звіті, який воно випускає кожні два роки, заявило, що Китай розпочав так звану "сіру зону" військових дій, пославшись на 554 "вторгнення" китайських військових літаків до південно-західної пізнавальної зони театру ППО з вересня минулого року до кінця серпня.
На думку військових аналітиків, така тактика спрямована на підкорення Тайваню шляхом виснаження.
Водночас Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) прагне завершити модернізацію своїх сил до 2035 року, щоб "здобути перевагу у можливих операціях проти Тайваню та життєздатні можливості для протидії іноземним силам, що становлять серйозний виклик нашій національній безпеці", заявило міністерство.
"Зараз НВАК здатна здійснювати локальну спільну блокаду наших найважливіших гаваней, аеропортів та маршрутів вильоту, перекривати наші повітряні та морські лінії зв'язку та впливати на потік наших військових поставок та матеріально-технічних ресурсів ", - заявили в міністерстві.
Президентка Тайваню Цай Інвень каже, що Тайвань вже є незалежною країною і присягається захищати свою свободу та демократію.
Цай зробила зміцнення оборони Тайваню своїм пріоритетом, пообіцявши виробляти більше зброї, включаючи підводні човни, і закуповувати більше обладнання США, найважливішого постачальника зброї та міжнародного спонсора острова.
Щоб протистояти спробі Китаю "швидко захопити Тайвань, заперечуючи при цьому іноземне втручання", міністерство пообіцяло поглибити свої зусилля щодо ведення "асиметричної війни", щоб зробити будь-який напад якомога болючішим і найважчим для Китаю.
Це включає точні удари ракетами дальньої дії по цілях у Китаї, встановлення прибережних мінних полів, а також посилення підготовки резервістів.
Пентагон у щорічній доповіді Конгресу про збройні сили Пекіна висловив занепокоєння щодо посилення тиску з боку Китаю на Тайвань, а також щодо хімічних, біологічних та технологічних досягнень країни. Особливу увагу в доповіді було приділено зростаючому ядерному арсеналу Піднебесної.
Але згідно з звітом корпорація Rand, Росія та Китай поки що не можуть зрівнятися з військовою потужністю Америки, навіть якщо об'єднають сили.
Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".