Росія і Китай поки не можуть зрівнятися з військовою міццю Америки, навіть якщо об'єднають сили – звіт

Поділитися
Москва і Пекін в сукупності є більш потужними, ніж будь-коли, але найближчим часом вони не зможуть наздогнати Пентагон.

Друга і третя за величиною військові держави світу, Росія і Китай, поступово наближаються до Сполучених Штатів, але їм ще належить пройти довгий шлях. Принаймні, так стверджує корпорація Rand, чия доповідь про військову співпрацю Росії та Китаю вийшла минулого тижня.

Хоча США, за прогнозами, залишаться на вершині до 2022 року, перспектива співпраці Росії та Китаю "ускладнює військові розрахунки США і повинна змусити переглянути плани на випадок непередбачених обставин".

У звіті, вперше опублікованому Military Times, розглядається поточний стан військового співробітництва Росії та Китаю. На початку холодної війни ці дві сусідні країни були союзниками, оскільки Радянський Союз і Китайська Народна Республіка поділяли одну і ту ж комуністичну ідеологію. Однак до середини 1960-х років китайсько-радянський блок розколовся, і в 1969 році між ними навіть сталася коротка прикордонна війна.

Сполучені Штати є єдиною військовою наддержавою, хоча російська ядерна зброя і китайська військова та економічна міць роблять обидві країни майже рівними конкурентами. У обох країн загальний погляд на США, які вони розглядають як стратегічного конкурента, а іноді й відвертого противника. Хоча жодна з них не хоче війни, РФ і КНР хотіли б бачити рівніше ігрове поле між усіма трьома країнами. Це спільний інтерес, який штовхає Росію і Китай на зближення.

Зараз в доповіді військова міць США оцінюється на рівні 0.6, знизившись з 0,7 в 1997 році. Водночас Китай піднявся з 0,1 в 1997 році до 0,25 у 2016 році, а Росія залишилася в вузькому діапазоні між 0,22 і 0,19.

В сумі обидва показники становлять 0.41, що значно менше, ніж рейтинг США.

У звіті простежується зростання військової потужності Китаю до 2016 року. Відтоді у Китаю з'явився другий авіаносець, 23 нових есмінці з керованими ракетами, 29 нових фрегатів, 60-70 нових стелс-винищувачів п'ятого покоління J-20 і 229 нових шахт для міжконтинентальних балістичних ракет. Нова техніка і розширення сил Китаю з 2016 року дозволили йому отримати вищий бал.

Рівень сил Росії, навпаки, залишився на колишньому рівні або навіть знизився. Єдиний російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" застарів і не має твердих перспектив на заміну. Сухопутні та повітряні сили в основному залишилися на колишньому рівні, Росія як і раніше значною мірою спирається на техніку часів холодної війни, таку як бойова машина піхоти БМП-2, винищувач далекого дії МіГ-31 і важкий бомбардувальник Ту-160.

Одне з основних поліпшень торкнулося підводних човнів, в першу чергу нових ракетних підводних човнів класу "Борей" і підводних човнів з керованими ракетами класу "Ясень". Ще одне - впровадження нової гіперзвукової зброї, такого як тактична гіперзвукова зброя "Кинджал", "Циркон" і стратегічна гіперзвукова зброя "Авангард", дасть Москві нові можливості - якщо вона зможе собі це дозволити.

Детальніше про геополітичні ігри для дорослих, читайте в статті Сергія Корсунського "Що зробило США та Китай великими державами і не дозволить Росії стати поруч із ними".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі