Росія захищає право Китаю на випробування гіперзвукової зброї

Поділитися
Росія захищає право Китаю на випробування гіперзвукової зброї © pixabay.com
США стурбовані технологією гіперзвукових ракет і їх потенційним військовим застосуванням Китаєм і Росією.

У Кремлі вважають, що проведене Китаєм випробування гіперзвукової зброї не порушує жодних міжнародних зобов'язань КНР, не становить загрози для Росії та йде за аналогічними діями Сполучених Штатів.

"Китай розвиває свої системи озброєнь в рамках своїх міжнародних зобов'язань", - цитують російські державні агентства прессекретаря Кремля Дмітрія Пєскова.

"Росія ні в якому разі не порушує своїх зобов'язань по контролю над озброєннями, і ми приймаємо тільки заходи, спрямовані на забезпечення власної безпеки на тлі дій, які роблять Сполучені Штати в рамках своєї програми протиракетної оборони", - додав він.

Цього тижня Вашингтон заявив, що стурбований технологією гіперзвукових ракет і їх потенційним військовим застосуванням Китаєм і Росією, після повідомлення ЗМІ про те, що Пекін провів випробування гіперзвукової зброї, здатної нести ядерний заряд.

У Китаї заперечують випробування гіперзвукової ракети з ядерною боєголовкою. За словами представника МЗС Китаю Чжао Ліцзяні, в серпні відчувають не новітню зброю, а нібито космічний корабель.

ЗМІ писали, що ракету запустили ще в серпні. Її обладнали гіперзвуковим апаратом, що планує. Ракета пролетіла через низькоорбітальних простір, повністю облетіла навколо Землі, і знизилася, щоб досягти мети. Але промахнулася приблизно на 32 км.  

Гіперзвукові ракети набагато швидші та маневровніші за звичайні, їх важче перехопити. Повідомленні ЗМІ укупі з нарощуванням ядерного потенціалу Пекіна викликали стурбованість у Вашингтоні. Низка західних країн також висловили стурбованість нещодавньою демонстрацією військової потужності Китаю.

Новою точкою протистояння Китаю та США може стати Тайвань. Влада Китаю не приховує намірів узяти острів під свій контроль, застосувавши, у разі потреби, силу. Цю силу вона час від часу намагається продемонструвати, а у відповідь наштовхується на спротив офіційного Тайбею та попередження США про готовність рішуче захищати острів.

До чого готуються Пекін і Тайбей і чим це може закінчитись, читайте у статті Наталії Бутирської «Чи ризикне Китай захопити Тайвань силою?» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі