Сполучені Штати та Китай посилюють словесну війну за Тайвань у суперечці, що давно розгорається, яка має значні наслідки для динаміки сил в Індо-Тихоокеанському регіоні та за його межами, пише Military Times.
На тлі різкого зростання китайської військової активності поблизу острова, який Китай розглядає як свою провінцію та обіцяє у разі потреби повернути його силою, Вашингтон та Пекін розпочали нові кампанії за глобальну підтримку своїх позицій. І ніхто не відступає.
Хоча розбіжності щодо Тайваню вже давно ускладнюють відносини між країнами, останні події говорять про те, що вони наближаються до конфронтації. Минулого тижня президент Джо Байден викликав тривогу в Пекіні, заявивши, що США мають намір допомогти Тайваню захистити себе у разі нападу Китаю.
Китай висловив протест, а адміністрація Байдена спробувала применшити значення цих коментарів. Представники Білого дому, Держдепартаменту та Пентагону заявили, що президент не мав на увазі жодних змін у політиці одного Китаю, яка визнає Пекін, але допускає неформальні відносини та оборонні зв'язки з Тайбеєм.
Державний секретар Ентоні Блінкен у вівторок публічно закликав інших членів ООН відштовхнути твердження Китаю про абсолютний суверенітет над Тайванем та приєднатися до США у підтримці незалежної участі Тайбею в міжнародних організаціях, пов'язаних з транспортом, охороною здоров'я, зміною клімату, культурою та освітою.
Детальніше про ситуацію навколо острова читайте в статті Наталії Бутирської "Пекін лякає Тайвань завоюванням".
Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".