Тайвань має підготуватися до кібер- та фінансових атак з боку Китаю — The Hill

Поділитися
Військові дії ймовірно будуть останньою мірою, до якої Китай може вдатися проти Тайваню.

Поки Китай проводить військові навчання навколо Тайваню, важливо не забувати про менш помітні методи нападу. На додаток до військових загроз, Тайвань повинен готуватися до ризику кібератак і фінансових атак зі сторони Китаю.

Росія використовувала кібератаки для отримання переваги під час вторгнення в Грузію в 2008 році. Перед вторгненням в Україну росіяни розширили масштаб атак. Наприклад, вони здійснили кібератаки на Міністерство оборони України та її банки, повідомляють автори думок у газеті The Hill.

Перед офіційним вторгненням масштаби атаки були розширені на всю Європу. У перші дні вторгнення ключові об'єкти інфраструктури, такі як урядові центри обробки даних та електромережі, стали основними цілями ракетних ударів Росії. 

"На щастя, Україна отримала допомогу від західних країн і компаній, таких як Microsoft. Перед війною її уряд переніс дані на хмарні сервіси, що надаються закордонними компаніями, уникнувши російських бомбардувань і руйнувань. Крім того, перед війною Україна провела комплексну перевірку кіберпроникнення і "чорних ходів" Росії, що значно підвищило стійкість її кібербезпеки", — зазначають автори.

Зокрема компанія Microsoft заявила, що за місяць до офіційного вторгнення Росії вона виявила шкідливе програмне забезпечення на 70 українських урядових веб-сайтах і вжила заходів. Ці зусилля зробили російські атаки менш ефективними, ніж очікувалося.

Ці та інші тактики незабаром можуть бути використані проти Тайваню. Противники намагатимуться атакувати Тайвань там, де це буде найменш очікувано і матиме найбільший вплив. Фінансові атаки можна класифікувати за цілями, які вони переслідують. Наприклад це можуть бути атаки на формування капіталу або його ліквідність, вважає дослідник Девід Кац.

Стрімкий розвиток технологій штучного інтелекту створює додаткові можливості для атак. Діпфейки та "штучні медіа" роблять фейковий контент більш переконливим.

У дослідженні Фонду миру Карнеґі перераховано десять фінансових атак з використанням фальшивих медіа, включаючи підробку голосу і відео. Метою може бути створення аномальних коливань на фондових і валютних ринках, спричинення відтоку капіталу, створення фальшивого тиску громадської думки на уряд і підрив довіри громадськості до фінансів та уряду.

"Ці атаки здійснюватимуться з конкретними цілями. Наприклад, вони можуть бути частиною кампанії з ослаблення Тайваню в рамках підготовки до військових дій, створення хаосу для покарання Тайваню за непокору, послаблення рішучості Тайваню, підриву тайванської демократії через соціальні заворушення або захоплення активів з метою отримання фінансової вигоди. Якими б не були конкретні мотиви, Тайвань має бути готовим до цих атак", — йдеться в газеті.

Нагадаємо, що Тайвань заявив, що поглиблює зв'язки з США для стримування Китаю. Тайвань поглиблює економічну інтеграцію з іншими демократичними країнами й працює з партнерами, включаючи США, щоб стримати лідера Китаю Сі Цзіньпіна від наказу про вторгнення на острів, заявив головний дипломат Тайбея у Вашингтоні Александр Тах-Рей Юй.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі