Новий президент Тайваню закликав Китай припинити погрози

Поділитися
При цьому він заявив, що поступки Пекіну не нівелюють його бажання анексувати Тайвань.

Президент Тайваню Лай Чін Те у своїй інавгураційній промові у понеділок, 20 травня, закликав Китай припинити свої військові та політичні погрози та заявив, що мир має бути єдиним шляхом, а Пекін повинен поважати вибір народу Тайваню, пише Reuters.

Лай Чін Те повторив заклик до переговорів із Китаєм, який розглядає острів як свою власну територію і ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб поставити його під контроль Пекіна.

«Я також хочу закликати Китай припинити залякувати Тайвань політично та військово, і взяти на себе глобальну відповідальність разом із Тайванем, щоб наполегливо працювати над підтримкою миру та стабільності в Тайванській протоці та в регіоні, щоб забезпечити мир без страху початку війни», - заявив він.

При цьому новий президент Тайваню додав, що країна не піде на поступки щодо демократії та свободи.

«Перш ніж Китай відмовиться від застосування сили для вторгнення на Тайвань, громадяни повинні зрозуміти це: навіть якщо ми приймемо всі претензії Китаю і відмовимося від нашого суверенітету, прагнення Китаю анексувати Тайвань не зникне», - додав він.

Лая підтримали аплодисментами після того, як він повторив твердження своєї попередниці Цай Ін Вень, яка наголошувала, що Китайська Республіка (офіційна назва Тайваню) і Китайська Народна Республіка «не підпорядковуються одна одній».

Лай у своїй промові високо оцінив демократичний процес Тайваню, використовуючи китайське слово «демократія» 31 раз.

Напередодні інавгурації Лая Управління у справах Тайваню в Пекіні, яке займається питаннями протоки, назвало «незалежність Тайваню та мир у протоці… як вода та вогонь».

Китайські військові літаки та військово-морські кораблі зберігають майже щоденну присутність навколо острова. У Пекіні не було негайної реакції на промову Лая, але китайська платформа соціальних мереж Weibo заблокувала хештег, пов’язаний з інавгурацією, а Міністерство оборони Тайваню у своєму щоденному звіті в понеділок про військову діяльність Китаю за попередні 24 години повідомило, що шість китайських літаків перетнули середню лінію Тайванської протоки, яка вважається неофіційним кордоном.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії Бутирської “Тайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі