Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву заявив, що готується до можливості конфлікту з Китаєм у 2027 році. Про це повідомляє The Guardian.
«Ми дуже серйозно ставимося до китайської військової загрози... Я думаю, що 2027 рік - це рік, до якого нам потрібно поставитися серйозно», - сказав Ву.
Американська розвідка вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін наказав військовим країни бути готовими до 2027 року захопити Тайвань. Китай розглядає острів, як провінцію-відступника, яка повинна бути возз'єднана з материком. Відколи Сі прийшов до влади у 2012 році, він підкреслює, що тайванське питання «не може передаватися з покоління в покоління».
Інші американські офіційні особи вважають, що конфлікт може статися раніше. У січні колишній заступник глави Індо-Тихоокеанського командування США генерал Майк Мініхан сказав, що його «інтуїція» підказує очікувати конфлікту в 2025 році.
У вівторок,18 квітня, голова Індо-Тихоокеанського командування Збройних сил США адмірал Джон Аквіліно, заявив на засіданні комітету з питань збройних сил у Конгресі, що всі можуть лише висловлювати здогадки, коли йдеться про прогнозування термінів конфлікту.
«Військовий потенціал є необхідною, але недостатньою умовою для того, щоб Китай розпочав напад. Військова готовність не означає, що Китай зробить цей крок», - вважає аналітик Центру Стімсона Юн Сун.
Сун зазначила, що китайська влада ніколи публічно не ставила собі за мету 2027 рік.
«Я не думаю, що Сі планує вторгнення на Тайвань у 2027 році, якщо тільки Тайвань не проголосить незалежність до того часу», - додала вона.
Однак коментарі Ву вказують на те, наскільки Тайвань намагається посилити підтримку Заходу на тлі можливого вторгнення.
В інтерв’ю британській радіостанції LBC Глава МЗС острова підкреслив ризики для Великої Британії, пов'язані з конфліктом, заявивши, що хоча Лондон розглядає Китай як економічну можливість у довгостроковій перспективі, напад Пекіна на Тайвань вплине на Британію «дуже серйозно».
«Тому ми повинні шукати всеосяжний шлях до об'єднання Великої Британії, Тайваню та інших країн», - сказав міністр.
Зокрема, Ву підкреслив, наскільки весь світ залежить від напівпровідників, вироблених на Тайвані, де виготовляється понад 90% найсучасніших комп'ютерних чіпів.
«Якщо виникнуть якісь перебої в ланцюжку поставок або на судноплавних шляхах, я думаю, це матиме серйозний вплив на решту світу», - сказав Ву.
У вівторок, 18 квітня, в інтерв'ю Guardian британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі заявив, що Британія не повинна «просто закрити доступ» у відносинах із Китаєм. Але законодавці по обидва боки Атлантики все більше стурбовані загрозою, яку Пекін становить для регіональної та глобальної безпеки.
Ву провів аналогію між Китаєм і Росією, заявивши, що в минулому світ не сприймав серйозно агресивну позицію РФ.
«Ми не зупинили Росію від захоплення Криму. І росіяни набралися сміливості, щоб розпочати війну проти України», - заявив міністр.
«Ми не зупинили Китай, коли він запровадив закон про національну безпеку в Гонконгу. І люди запитували: чи буде Тайвань наступним? Зараз Тайвань відчуває весь цей тиск», - додав Ву.
Раніше міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен заявив, що Китай робить висновки із російського вторгнення в Україну.
Поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати аналізують її уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.