Тайвань поглиблює економічну інтеграцію з іншими демократичними країнами й працює з партнерами, включаючи США, щоб стримати лідера Китаю Сі Цзіньпіна від наказу про вторгнення на острів, заявив головний дипломат Тайбея у Вашингтоні Александр Тах-Рей Юй. Про це повідомляє Bloomberg.
"Китай - вони будуть діяти чи ні? Ми не знаємо. Ми хочемо переконатися, що кожного дня, коли Сі Цзіньпін прокидається і дивиться в дзеркало перед голінням, він каже: "Не сьогодні", - зазначив Юй.
За його словами, Китай готується до можливої агресії проти Тайваню, але уряд острова також готується за допомогою "багатьох друзів, включаючи США".
Юй розповів, що він контактує з американськими чиновниками з приводу відставання у виконанні оборонних замовлень, частково спричиненого перебоями в ланцюжку поставок, у яких деякі республіканці звинувачують адміністрацію президента США Джо Байдена через продовження підтримки України.
“Що стосується американських систем озброєнь, то за багато з них ми вже здійснили необхідні платежі та все ще чекаємо на доставку. Це питання, яке ми постійно обговорюємо й координуємо з адміністрацією США", - сказав дипломат.
Відповідаючи на запитання, чи не надто гостро Пекін реагує на нову адміністрацію в Тайбеї, Юй сказав, що Китай "просто намагається знайти виправдання, щоб діяти проти Тайваню", в тому числі агресивно реагуючи на політичні події на острові й візити американських офіційних осіб.
Дипломат наголосив, що регіональну напруженість підживлюють не Тайвань чи Вашингтон.
"Це Пекін відправляє кораблі, це Пекін відправляє винищувачі до Тайваню - це вони створюють всю напруженість у Тайванській протоці. Вони повинні ставитися до нас з повагою, як до рівних", - заявив Юй.
Пекін вважає Тайвань своєю територією й ніколи не виключав можливості захопити Тайбей силою в разі необхідності. Нещодавно Китай провів масштабні військові навчання біля острова, після інавгурації нового президента Тайваню, назвавши їх попередженням для “сепаратистських” сил.