Тайвань готовий запропонувати Китаю допомогу у боротьбі з епідемією Covid-19

Поділитися
Тайвань готовий запропонувати Китаю допомогу у боротьбі з епідемією Covid-19
Розворот Китаю від політики "Ковід-зеро" застав громадян та медичну систему зненацька.

Президент Тайваню Цай Ін-вень заявила, що самоврядний демократичний острів готовий надати допомогу Китаю у боротьбі зі сплеском ковіда, повідомляє CNN.

Різка відмова Китаю на тлі масових протестів від політики нульового рівня захворюваності може призвести до смерті майже 1 мільйона людей, згідно з новим дослідженням, оскільки країна зіткнулася з безпрецедентною хвилею інфекцій, що поширюються з найбільших міст у сільські райони.

"Виходячи з гуманітарних потреб, ми готові надати необхідну допомогу (Китаю) у міру необхідності, щоб більше людей змогли залишити пандемію позаду та зустріти здоровий та мирний новий рік", - сказала Цай у своєму новорічному зверненні в неділю.

Проте вона не уточнила, у яких формах Тайбей надаватиме допомогу.

Розворот Китаю від політики "Ковід-зеро" застав громадян та медичну систему зненацька: полиці деяких аптек спорожніли від ліків від застуди та лихоманки, а лікарні були змушені боротися з безпрецедентним стрибком інфекцій.

Минулого тижня Китай також оголосив про зняття карантинних вимог для іноземних туристів та дозвіл закордонних поїздок для китайських громадян з 8 січня. Але це також викликало занепокоєння серед деяких закордонних урядів, оскільки в Китаї різко зросла кількість випадків захворювання на Ковід.

Такі країни, як США, Японія та Південна Корея, запровадили обмеження, тоді як інші країни, такі як Франція та Великобританія, дали зрозуміти, що готові прийняти китайських мандрівників, які до пандемії були основним двигуном міжнародного туризму.

У своєму новорічному посланні Цай також закликала Пекін підтримувати мир і стабільність через Тайванську протоку, заявивши, що це спільна відповідальність та очікування всього регіону.

"Війна — це не варіант вирішення проблем. Тільки через діалог, співпрацю та спільну мету сприяння мирному розвитку та регіональній стабільності ми можемо принести безпеку та щастя більшій кількості людей", — сказала Цай.

Правляча комуністична партія Китаю вважає Тайвань — демократично керований острів із населенням 24 мільйонів осіб — частиною своєї території, хоча ніколи не контролювала його. Вона давно поклялася "з'єднати" острів з материковою частиною Китаю, якщо буде потрібно, силою.

За останній рік напруженість у відносинах між двома протоками різко зросла. Зокрема, коли в серпні минулого року спікер Палати представників США Ненсі Пелосі здійснила візит на Тайвань, Китай виступив із різкою критикою, а його Міністерство закордонних справ заявило, що поїздка вплине на "серйозний вплив на політичну основу відносин між Китаєм і США".

Незабаром після її приїзду на Тайвань Пекін розпочав серію безпрецедентних військових навчань навколо острова.

Після хвилі бурхливих протестів проти драконівських ковидних обмежень влада КНР різко ослабила карантинні заходи, залишивши країну неготовою до можливих спалахів захворювання.

Протягом майже трьох років лідер Китаю Сі Цзіньпін ставив свою політичну легітимність та престиж на нульову ковідність, пише CNN. Він називав себе "головнокомандувачем" у "народній війні" проти вірусу, він вихваляв жорстку політику за те, що "люди та їх життя стоять на першому місці", і вважав її успіх доказом переваги авторитарної системи Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі