Світ абсолютно не готовий до нової кризи в галузі охорони здоров’я — FT

Поділитися
Світ абсолютно не готовий до нової кризи в галузі охорони здоров’я — FT © Pexels
Людство так і не засвоїло ключові уроки пандемії.

«Геополітичний поділ» та неузгодженість прийняття рішень означають, що людство не засвоїло основні «кризові уроки». Світ все ще не готовий до будь-якої надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я, а також не має можливості ні припинити поточну пандемію коронавірусу найближчим часом, ні запобігти наступній, пише Financial Times.

У звіті Ради з моніторингу глобальної готовності, спільно скликаної Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Світовим банком, йдеться, що з кризи коронавірусу не були винесені правильні уроки, незважаючи на смерть майже 5 мільйонів людей у ​​всьому світі.

Співголова ради Ельхадж Ас Сі сказав, що хоча наукові досягнення, такі як розробка вакцин проти коронавірусу, були приводом для гордості, «люди повинні відчувати глибокий сором за численні трагедії — вакцинна нерівність, нищівний дефіцит кисню в країнах з низьким рівнем доходу, покоління дітей, позбавлених освіти, руйнування слабкої економіки та систем охорони здоров’я».

«Якщо ми не змінимо курс — навіть з огляду на результати наших невдач, які дивляться нам прямо в обличчя — ми змарнуємо рідкісну й швидкоплинну можливість втілити в життя необхідні трансформаційні зміни», - додав він.

Аналітики звинувачують «геополітичні розбіжності» та тенденцію владних посередників вести переговори за зачиненими дверима без участі тих, хто найбільше постраждав.

Проблеми починаються «зверху», з Генеральної Асамблеї ООН, Ради Безпеки ООН, Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, лідерів G7 та G20, які проводили зустрічі протягом останнього року, але «при цьому зробили дуже мало, крім декларацій про наміри, і обмежені докази, що вони мали значний вплив на траєкторію пандемії».

У «найяскравішому прикладі дисфункції» геополітичний поділ і конкуренція збільшили розрив у рівнях вакцинації між багатими та бідними країнами, що, у свою чергу, сприяло появі нових варіантів вірусу.

Близько 63% жителів країн з високим рівнем доходу отримали принаймні одну дозу вакцини, тоді як цей показник у бідних країнах становить лише 4,5%, сказано у звіті.

Припускаючи, що не всі ще розуміють, наскільки взаємопов’язаний світ, у звіті наголошується, що багатші держави продовжують пропонувати «вакцинні пожертвування» біднішим країнам, а не підтримувати виробничі потужності, передачу технологій та справедливіші положення щодо прав інтелектуальної власності.

Серед низки рекомендацій Рада закликала створити сильнішу ВООЗ «з більшими ресурсами, повноваженнями та підзвітністю».

Це була «єдина організація, яка мала повноваження та легітимність керувати глобальною готовністю до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагувати на них», але не мала ресурсів для виконання цієї функції.

Щоб допомогти країнам стати більш стійкими до майбутніх пандемій, у Світовому банку має бути створений механізм колективного фінансування.

За оцінками, для забезпечення того, щоб необхідна сума накопичувалася щороку, знадобляться щорічні внески не лише від країн, а й від приватного сектору.

ВООЗ та інші міжнародні організації повинні також можуть розробити «платформу моніторингу в режимі реального часу з механізмами обміну даними», щоб усунути «великі прогалини у глобальній системі нагляду та реагування», а також у здатності створювати необхідні ліки та обладнання, йдеться у звіті.

Створення вакцин проти COVID-19 стало глобальним логістичним та науковим тріумфом. З початку минулого року сім компаній обіцяли поставити більше 10 мільярдів доз вакцини, попри те, що багато «песимістів» передбачали, що на розробку вакцини може знадобитися кілька років. Однак глобальна система вакцинації має серйозні прогалини, пише Financial Times.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі