Супутник-шпигун КНДР не мав військової цінності — збройні сили Південної Кореї

Поділитися
Супутник-шпигун КНДР не мав військової цінності — збройні сили Південної Кореї © Getty Images
Північна Корея здійснює програму запуску супутників з 1990-х років.

Військові Південної Кореї заявили, що знайшли уламки шпигунського супутника КНДР, який впав у море в травні після невдалого запуску. За словами військових Сеула, він не мав жодної військової цінності як розвідувальний супутник, повідомляє Reuters.

Минулого місяця військові Південної Кореї також знайшли частини ракети, з якої був здійснений невдалий запуск, ракета-носій і корисне навантаження впали в море невдовзі після зльоту.  

"Після детального аналізу знайдених основних частин північнокорейської космічної ракети-носія і супутника, південнокорейські і американські експерти прийшли до висновку, що вони взагалі не мають ніякого військового значення як розвідувальний супутник", - йдеться в заяві військових.     

Військові Південної Кореї сказали, що в середу, 5 липня, завершили пошукові операції, які розпочалися одразу після того, як уламки впали біля західного узбережжя Південної Кореї 31 травня. До операції були залучені авіація, військово-морський флот і водолази.   

За словами південнокорейських військових експертів, це перший випадок, коли Південній Кореї вдалося отримати супутник, запущений КНДР.

Початкова оцінка показала, що розвідувальні можливості обладнання були низькими з точки зору роздільної здатності і відстеження цілей, сказав експерт південнокорейського Інституту науково-технічної політики Лі Чун Гун. Науковий співробітник Інституту політичних досліджень у Сеулі Ян Ук зазначив, що "роздільна здатність оптичного пристрою, встановленого на супутнику, була непридатною для військового використання". 

Південнокорейські військові відстежили запуск космічного апарату і виявили великий циліндричний уламок у воді через кілька годин після падіння, але об'єкт опустився на морське дно.    

Його підняли через два тижні. Минулого місяця Північна Корея зробила рідкісне відверте публічне визнання невдалого запуску, заявивши, що це був "найсерйозніший провал", але пообіцявши незабаром досягти успіху.  

Ядерна Північна Корея здійснює програму запуску супутників з 1990-х років і заявила, що запустить свій перший розвідувальний супутник для посилення моніторингу військової діяльності США.  

У 2012 і 2016 роках Північна Корея запустила об'єкти, які досі залишаються на орбіті. Пхеньян заявляв, що це супутники спостереження, але не було жодних підтверджень того, що вони функціонують або передають сигнали. 

Запуск 31 травня засудили Південна Корея, Японія і Захід, назвавши це порушенням міжнародного права і резолюцій Ради Безпеки ООН, які забороняють КНДР використання балістичних ракетних технологій. Пхеньян відкидає таку критику як посягання на його суверенне право на самооборону і дослідження космосу.

У своїй ключовій політичній промові в січні 2021 року лідер Північної Кореї Кім Чен Ин пообіцяв розробляти військові розвідувальні супутники. Останніми місяцями Пхеньян, схоже, модернізував свою станцію запуску супутників в Сохе, можливо, для нової спроби. 

Раніше Офіс президента Південної Кореї Юн Сок Йоля заявив що не втрачає пильності, оскільки КНДР може здійснити повторну спробу запуску супутника у будь-який час. 

Росія не лише перетворюється на Північну Корею. Вона ще й надихає свою партнерку. Війна РФ проти України надала КНДР свободу дій у реалізації ракетно-ядерної програми й нових погрозах на адресу США та Південної Кореї. Деталі — в статті Наталії Бутирської «Ядерна загроза: як КНДР використовує війну Росії проти України».

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі