КНДР може використати ядерну зброю як засіб примусу — доповідь розвідки США

Поділитися
КНДР може використати ядерну зброю як засіб примусу — доповідь розвідки США © unsplash/micha_braendli
Розвідувальна оцінка щодо КНДР розглянула три сценарії того, як Пхеньян може сприймати мету зростання ядерного арсеналу до 2030 року.

Північна Корея, ймовірно, може використати свою ядерну зброю як засіб примусу, щоб спонукати Південну Корею та її союзників піти на політичні поступки, йдеться у звіті розвідки США. Про це повідомляє Yonhap.

Офіс директора національної розвідки (DNI) зазначив, що Пхеньян може також використовувати неядерні, нелетальні атаки для досягнення своїх цілей у майбутньому, вважаючи, що його ядерний арсенал буде стримувати контрнаступи суперників.

"Ми оцінюємо, що до 2030 року Кім Чен Ин, швидше за все, продовжуватиме реалізовувати стратегію примусу, яка може включати неядерні летальні атаки, спрямовані на просування цілей Північної Кореї щодо залякування сусідів, отримання поступок і зміцнення військового авторитету режиму всередині країни", - йдеться в доповіді під назвою "Національна розвідувальна оцінка" (NIE) щодо Північної Кореї.

Звіт, датований січнем 2023 року, був оприлюднений у четвер, 22 червня, в межах зусиль DNI щодо забезпечення прозорості, за словами офіцера Національної розвідки з питань Північної Кореї Сідні Сейлера.

"Кім, який протягом усього свого правління покладався здебільшого на нелетальні примусові заходи, ймовірно, застосовуватиме цілеспрямовані дипломатичні і таємні дії і може використовувати обмежену військову силу для підвищення напруженості як засіб тиску на ключові іноземні уряди, щоб змусити їх зайняти позицію, сприятливу для його цілей, бувши впевненим, що зростання ядерного потенціалу стримуватиме будь-яку неприйнятну відплату або наслідки", - йдеться в доповіді.

Сейлер зазначив, що розвідувальне співтовариство США оцінило три різні сценарії, за яких північнокорейський лідер може вирішити застосувати ядерну зброю з примусовою, наступальною або оборонною метою.

"Розвідка оцінює, що ця наступальна стратегія, спрямована на захоплення території, досягнення політичного домінування над півостровом і реалізацію цих цілей, яка включатиме використання ядерної зброї, буде значно менш вірогідною, ніж стратегія примусу", - сказав він, виступаючи на семінарі, організованому Центром стратегічних і міжнародних досліджень.

"Оборона, як і напад, вважалася дуже малоймовірною, порівняно зі сценарієм примусу", - додав він.

Сейлер зазначив, що основним рушієм стратегії примусу Північної Кореї є її впевненість у тому, що це принесе політичні, економічні та військові вигоди, а також впевненість, що ескалація напруженості, яка виникне внаслідок цього, буде "керованою".

"Якщо ви подивитеся на провокації в історії Північної Кореї, то побачите, що вони не мають тенденції виходити з-під контролю, як можна було б подумати", - сказав він на зустрічі.

"Можливо, ми навіть побачимо періоди послаблення напруженості на півострові. Але знову ж таки, ми вважаємо дуже малоймовірним, що Кім відмовиться від використання потужних засобів примусу, які надає його ядерний арсенал", - додав Сейлер.

Щодо того, чи може Пхеньян повністю відмовитися від ядерної зброї, представник американської розвідки стверджує, що навряд чи це станеться, принаймні, доки КНДР не досягне своїх цілей.

"Я не згадав про один із рушійних факторів - це неймовірні витрати, неймовірні інвестиції. Чи буде Кім думати про повернення інвестицій? Чому він витрачає стільки грошей на ракети і ядерну зброю або чому Північна Корея робить це протягом трьох десятиліть за відсутності неминучої загрози для існування?", - сказав Сейлер.

"Національна розвідувальна оцінка щодо КНДР розглянула три сценарії того, як Пхеньян може сприймати цінність і мету зростання ядерного арсеналу до 2030 року. Ми оцінюємо, що шлях використання примусу, ймовірно, є найбільш вірогідним у майбутньому, що Кім, швидше за все, буде використовувати різноманітні методи примусу і погрози агресії, щоб побачити прогрес у досягненні власної політики національної безпеки", - додав представник США.

Раніше лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав своїх вчених-ядерників збільшити виробництво матеріалу для виготовлення зброї та розширення ядерного арсеналу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі