Південна Корея зберігає пильність на тлі можливого повторного запуску військового супутника КНДР

Поділитися
Південна Корея зберігає пильність на тлі можливого повторного запуску військового супутника КНДР © Getty Images
Перша спроба запуску була невдалою.

Офіс президента Південної Кореї Юн Сок Йоля у неділю, 11 червня, заявив що не втрачає пильності, навіть якщо «вікно для запуску» північнокорейського супутника зачинилося, оскільки КНДР може здійснити повторну спробу у будь-який час. Про це повідомляє Yonhap.

Північна Корея встановила період між 31 травня і 11 червня як «вікно для запуску» військового супутника. Країна запустила супутник 31 травня, але тоді він закінчився невдачею - уламки впали у море.

Північна Корея визнала, що спроба була невдалою через проблеми з двигуном, і заявила, що спробує повторити запуск якомога швидше. Південнокорейські офіційні особи попередили, що друга спроба все ще може відбутися в межах встановленого КНДР «вікна запуску».

«Хоча період попередження закінчився, Північна Корея може запустити балістичну ракету дальнього радіуса дії в будь-який час без попереднього повідомлення», - заявив високопоставлений чиновник в інтерв'ю Yonhap.

Північна Корея стверджує, що має право на запуск космічної ракети для виведення супутника на орбіту, але багато хто в міжнародному співтоваристві вважає, що це маскування для випробування технології міжконтинентальних балістичних ракет.

Згідно з резолюціями ООН, Північній Кореї заборонена будь-яка діяльність, пов'язана з використанням балістичних ракет.

«Південна Корея і Сполучені Штати продовжують спостереження. Ми продовжимо обмін інформацією про ракетні попередження між Південною Кореєю, США і Японією, як і планувалося», - сказав високопосадовець.

Інший чиновник також заявив, що нічого не змінилося, навіть попри те, що «вікно запуску» минуло.

«Ми подбаємо про те, щоб зберегти нашу готовність», - запевнив він.

Раніше повідомлялося, що Японія, США та Південна Корея до кінця цього року запустять систему, яка дозволить обмінюватися інформацією про північнокорейські ракети в режимі реального часу на тлі неодноразових випробувань Пхеньяном балістичних ракет.

Також Південна Корея, США та Японія домовилися регулярно проводити навчання з протиракетної та протичовнової оборони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі