КНДР підтвердила запуск міжконтинентальної балістичної ракети, заявила про можливість «фатальної ядерної контратаки»

Поділитися
КНДР підтвердила запуск міжконтинентальної балістичної ракети, заявила про можливість «фатальної ядерної контратаки» © unsplash/micha_braendli
Черговий ракетний запуск відбувся на тлі підготовки Південної Кореї і США до щорічних військових навчань.

Північна Корея підтвердила, що вчора, 18 лютого, провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) Hwasong-15 під час «навчань з раптового запуску», що підкреслило її готовність до «мобільної і потужної контратаки» проти ворожих сил. Про це повідомляє Reuters.

Північна Корея запустила балістичну ракету дальнього радіусу дії в море біля західного узбережжя Японії після попередження про рішучу відповідь на майбутні військові навчання Південної Кореї і Сполучених Штатів.

«Несподіваний запуск МБР є фактичним доказом послідовних зусиль стратегічних ядерних сил КНДР, спрямованих на те, щоб перетворити свій потенціал смертельного ядерного удару по ворожих силах на непереборний», - заявило державне інформаційне агентство Північної Кореї ЦТАК.

Сестра лідера КНДР Кім Чен Ина, Кім Йо Чжон, розкритикувала Сполучені Штати за спробу перетворити Раду Безпеки ООН на те, що вона назвала «інструментом ворожої політики» щодо Пхеньяна. За її словами, КНДР буде стежити за кожним рухом ворога і вживати відповідних та дуже потужних заходів.

Черговий ракетний запуск відбувся після того, як Пхеньян пригрозив «безпрецедентною» відповіддю, оскільки Південна Корея і США готуються до щорічних військових навчань в рамках зусиль, спрямованих на захист від ядерних і ракетних загроз з боку Північної Кореї.

Державне агентство новин повідомило, що ракета пролетіла 1 годину, 6 хвилин і 55 секунд на висоті 5 768 км, після чого точно влучила у заздалегідь визначену зону за 989 км у відкритих водах. Вперше Hwasong-15 була випробувана в 2017 році.

Японія заявила, що ракета впала у води в межах її виключної економічної зони.

Минулого року Північна Корея запустила безпрецедентну кількість ракет, в тому числі МБР, здатних завдати удару по будь-якій точці Сполучених Штатів, одночасно відновивши підготовку до свого першого ядерного випробування з 2017 року.

Міністр закордонних справ Південної Кореї Пак Чжин заявив, що новий ракетний запуск чітко сигналізує про наміри Північної Кореї здійснити додаткові провокації.

«Якщо Північна Корея проведе сьоме ядерне випробування, що може статися в будь-який момент, це стане зміною правил гри в тому сенсі, що Північна Корея може розробити і розгорнути тактичні ядерні ракети», - заявив Пак на Мюнхенській конференції з безпеки.

Міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада повідомив, що дальність польоту ракети становить понад 14 тисяч кілометрів, чого достатньо для досягнення материкової частини США.

Запуск під керівництвом Головного ракетного управління був здійснений за «наказом про бойову готовність», відданим на світанку, після чого зранку було отримано письмовий наказ від Кім Чен Ина.

«Важливим моментом є те, що наказ про проведення навчань був відданий за день до їх початку, без попередження екіпажу. Час між наказом і запуском, ймовірно, буде скорочено завдяки додатковим випробуванням», - сказав експерт з Фонду Карнегі за міжнародний мир Анкит Панда.

Військова частина отримала «відмінну оцінку» за навчання, а правляча партія Північної Кореї «високо оцінила фактичну боєздатність підрозділів МБР, які готові до мобільного і потужного контрудару», повідомило ЦТАК КНДР.

Аналітики кажуть, що Північна Корея, ймовірно, проведе більше випробувань зброї, в тому числі, можливо, нової твердопаливної ракети, яка може допомогти Північній Кореї швидше розгортати свої ракети в разі війни.

Програми Північної Кореї з розробки балістичних ракет і ядерної зброї заборонені резолюціями Ради Безпеки ООН, але Пхеньян заявляє, що розробка зброї необхідна для протидії «ворожій політиці» Вашингтона і його союзників.

Раніше повідомлялося, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин оприлюднив нові цілі для армії країни на 2023 рік на засіданні правлячої Трудової партії, натякаючи на ще один рік інтенсивних випробувань зброї та загострення напруги.

Північна Корея регулярно здійснює ядерні провокації, запускаючи в бік Японії та Південної Кореї ракети. Це підвищує напругу в регіоні і змушує реагувати сусідів, які проводять військові навчання спільно із США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі