За його словами, від результату війни залежатиме майбутнє і азійського регіону.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг під час візиту до Південної Кореї закликав Сеул збільшити військову підтримку України, вказуючи на інші країни, які змінили свою політику ненадання зброї країнам у конфлікті після вторгнення Росії, повідомляє Reuters.
Під час виступу у понеділок в Інституті перспективних досліджень Чея генсек НАТО подякував Південній Кореї за її нелетальну допомогу Україні, але закликав її зробити більше та заявив, що існує потреба в боєприпасах.
«Я закликаю Республіку Корея продовжувати і активізувати конкретне питання військової підтримки. Зрештою, це рішення приймати вам, але я скажу, що кілька союзників по НАТО, політика яких ніколи не експортувала зброю в країни, що перебувають у конфлікті, зараз змінили цю політику», - заявив він.
Водночас уже під час зустрічей із високопоставленими офіційними особами Південної Кореї Столтенберг заявив, що події в Європі та Північній Америці взаємопов’язані з іншими регіонами, і що альянс хоче допомогти впоратися з глобальними загрозами шляхом розширення партнерства в Азії.
«Якщо ми не хочемо, щоб самодержавство і тиранія перемогли, то їм потрібна зброя, це реальність», - сказав він, маючи на увазі Україну.
Глава НАТО сказав, що «надзвичайно важливо», щоб Росія не виграла цю війну, не лише для українців, але й щоб уникнути неправильного сигналу авторитарним лідерам, у тому числі в Пекіні, що вони можуть отримати те, чого хочуть силою.
Водночас президент Південної Кореї Юн Сук Йоль зазначив, що закон його країни забороняє постачання зброю країнам, які перебувають у конфлікті, що утруднює питання надання зброї Україні. При цьому агентство зазначає, що з початку війни Південна Корея підписала великі контракти про постачання танків, літаків та іншої зброї Польщі.
Єнс Столтенберг перебуває в Сеулі під час поїздки до країн Азії, зокрема Південної Кореї та Японії, яка має за ціль напряцювати міцніші стосунки із союзниками США на фоні війни в Україні та наростання конкуренції з Китаєм.
Візит глави НАТО до Сеулу відбувається паралельно із запланованим на сьогодні візитом міністра оборони США Ллойда Остіна для переговорів зі своїм південнокорейським колегою Лі Чон Супом.
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку