Трохи менше половини артилерійських снарядів, які США постачають Україні, надходять зі складів в Ізраїлі та Південній Кореї. Про це виданню The New York Times розповів високопоставлений американський чиновник.
ЗСУ щомісяця використовують близько 90 тисяч снарядів. Це приблизно вдвічі перевищує обсяг їх виробництва у Штатах та у Європі. Тож США звернулися до Ізраїлю з проханням передати снаряди з американських складів, розташованих в країні.
В Єрусалимі стурбовані такою позицією США. Попри це там все ж погодилися надати Києву близько 300 тисяч 155-мм снарядів. Головна причина полягає в тому, що боєприпаси є власністю США. При цьому Ізраїль і далі дотримується політики непостачання Україні летальної зброї.
Також з проханням про постачання боєприпасів США минулого року звернулися до Південної Кореї. Тамтешні високопосадовці були більш відкритими, ніж ізраїльські. Та з низки причин там відмовилися відправляти снаряди безпосередньо в Україну.
Річ у тім, що уряд не хотів, аби боєприпаси з маркуванням R.O.K. (Республіка Корея) з'явилися у нас на фронті, адже це порушує південнокорейські правила експорту зброї. Тож сторони вирішили, що ці снаряди будуть відправляти, аби поповнювати американські запаси в інших місцях.