Столтенберг прибув у Південну Корею, щоб зміцнити співпрацю з партнерами в Азії 

Поділитися
Столтенберг прибув у Південну Корею, щоб зміцнити співпрацю з партнерами в Азії 
Столтенберг зустрівся з міністром закордонних справ Південної Кореї.    

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув до Південної Кореї, що стало першою зупинкою в рамках його поїздки, яка включатиме також Японію. Поїздка Столтенберга спрямована на зміцнення зв'язків з союзниками США в умовах війни РФ проти України і зростання конкуренції з Китаєм. Про це повідомляє Reuters.

У Сеулі, Столтенберг зустрівся з міністром закордонних справ Південної Кореї Пак Чжином і, як очікується, зустрінеться з президентом Юн Сок Йолем, а також міністром національної оборони Лі Чон-Супом.

В НАТО занепокоєні ракетними випробуваннями Північної Кореї і її програмою створення ядерної зброї, а війна РФ проти України має наслідки для Азії, сказав Столтенберг Пак Чжину на початку зустрічі, посилаючись на підозри, що Північна Корея надає військову підтримку Росії.

«Це лише підкреслює, наскільки ми взаємопов'язані», - додав він.

Обидва посадовці згадали про «спільні цінності» між країнами НАТО і Південною Кореєю.

«Зважаючи на сьогоднішні безпрецедентні глобальні виклики, ми вважаємо, що солідарність між країнами, які поділяють цінності свободи, демократії і верховенства права, є більш важливою, ніж будь-коли», - наголосив Пак.

У Токіо Столтенберг запланував зустрічі з прем'єр-міністром Японії Фуміо Кісідою та іншими японськими офіційними особами.

Хоча НАТО і надалі зосереджуватиметься на Європі і Північній Америці, на країни Альянсу впливають проблеми в усьому світі, сказав Столтенберг.

«Ми повинні протистояти цим глобальним загрозам і викликам, в тому числі викликам з боку Китаю, і одним зі способів зробити це, звичайно, є більш тісна співпраця з партнерами в регіоні», - пояснив він.

Юн Сок Йоль і Фуміо Кісіда стали першими лідерами своїх країн, які взяли участь у саміті НАТО, приєднавшись до лідерів Альянсу в ролі спостерігачів минулого року.

Після саміту Південна Корея відкрила своє перше дипломатичне представництво при НАТО, пообіцявши поглибити співпрацю у сфері нерозповсюдження ядерної зброї, кіберзахисту, боротьби з тероризмом, реагування на катастрофи та інших сферах безпеки.

Китайські державні ЗМІ застерігали Південну Корею і Японію від участі в саміті НАТО, а також розкритикували розширення партнерства Альянсу в Азії.

Північна Корея заявила, що участь НАТО в Азійсько-Тихоокеанському регіоні призведе до поширення конфлікту, що вирує в Європі.

І Північна Корея, і Росія заперечують звинувачення в тому, що КНДР постачає зброю для військ РФ. А нещодавно Північна Корея розкритикувала рішення США відправити танки в Україну, називаючи його «злочином», спрямованим на збереження нестабільної міжнародної ситуації.

Після вже майже року війни, в нас немає сумніву, що Україна вистоїть і переможе. Але чи встоїть сучасний світовий лад, налаштований на глобальну співпрацю, під тими ударами, які Росія завдає Україні? Про невпевнене майбутнє «проекту Глобалізація» читайте у статті «Глобальна змінна» Катерини Щоткіної і Тараса Паньо.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі