США у черговий раз нагадали, що всім компаніям, які взяли участь у проекті будівництва російського газового трубопроводу "Північний потік-2", загрожують санкції, про це заявив представник Державного департаменту США.
"Ми дали ясно зрозуміти, що компанії, що працюють в секторі російських експортних трубопроводів, займаються бізнесом, який несе в собі ризик санкцій", – йдеться в заяві.
Втім, у Державному департаменті не уточнили, про які саме обставини йдеться - чи це будуть санкції згідно із законом CAATSA, або щось інше.
Раніше помічник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Весс Мітчел назвав газопроводи "Північний потік-2" і "Турецький потік" загрозою енергетичній безпеці Європейського Союзу.
Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".
Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.
Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.
Проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають СШАй Україна.
Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".