США закликали збройні сили Венесуели перейти на бік опозиції та її лідера Хуана Гуайдо, який проголосив себе тимчасовим президентом країни; венесуельських військових закликав до цього радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, поставивши у приклад військового аташе Венесуели в США, передає Reuters.
"Ми закликаємо всіх військових та сили безпеки Венесуели визнати мирний, демократичний та конституційний перехід влади", - заявив він у ході брифінгу для журналістів.
24 січня міністр оборони Венесуели Володимир Падріні Лопес заявив про невизнання збройними силами країни спікера опозиційного президенту Ніколаса Мадуро парламенту Хуана Гуайдо президентом, заявивши, що венесуельська армія підтримує "конституційно обраного президента".
Зі свого боку, 27 січня Гуайдо заявив про проведення переговорів з військовими щодо визнання його легітимним президентом. Подробиць про переговори не повідомлялося.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.
У підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.
20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.
Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.
Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".