Виступаючи зі свого офісу у венесуельському посольстві у Вашингтоні, полковник Хосе Луїс Сільва заявив агентству Reuters, що більше не визнає президентом Венесуели Ніколаса Мадуро і підтримує лідера опозиції Хуана Гуайдо в якості тимчасового лідера.
Зазначимо, Нідерланди приєдналися до вимоги чотирьох європейських держав - Німеччини, Франції, Великобританії та Іспанії про проведення нових президентських виборів у Венесуелі. Про це повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок.
"Якщо в країні не буде оголошено про проведення вільних, прозорих та демократичних виборів протягом восьми днів, Нідерланди готові визнати Гуайдо тимчасовим главою держави", - заявив він.
Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися в 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК тоді оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.
Лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом Венесуели. Його підтримали 12 країн, в тому числі США. Чинного президента Ніколаса Мадуро підтримали лідери п'яти країн. США скликали екстрене засідання ООН через кризу у Венесуелі.
Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".