Україна підтримує опозицію Венесуели

Поділитися
Україна підтримує опозицію Венесуели У МЗС заявили, що Україна підтримує діяльність Національної асамблеї © EPA / Miguel Gutiérrez
Прес-секретар МЗС заявила, що Україна підтримує діяльність Національної асамблеї.

Україна підтримує прагнення венесуельського народу до відновлення демократії і конституційного ладу, а отже і діяльність Національної асамблеї (парламенту). Про це заявила прес-секретар Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко виданню "Українська правда".

"В Україні уважно спостерігають за загостренням політичної кризи у Венесуелі, яка вже призвела до численних жертв. Підтримуємо венесуельський народ у його прагненні до відновлення демократії та конституційного ладу в країні і в зв'язку з цим – діяльність Національної асамблеї (парламенту)", - заявила вона.

Зеленко підкреслила, що Україна разом з іншими демократичними країнами буде підтримувати кроки, спрямовані на відновлення демократії, верховенства права та конституційного порядку у Венесуелі.

"Ключову роль в цьому процесі має відігравати легітимно обрана Національна асамблея", - сказала прес-секретар МЗС.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися в 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Мадуро в ігноруванні законів, взяття під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

Два тижні тому у Венесуелі пройшла інавгурація Мадуро. США, ЄС, країни Південної Америки і парламент Венесуели визнали вибори недемократичними. США і ЄС ввели санкції проти режиму.

Напередодні спікер місцевого парламенту Хуан Гуаідо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро. У результаті зіткнень загинули вже 16 людей. Після заяви Гуаідо, його підтримали США, визнавши тимчасовим президентом Венесуели. Мадуро одразу ж оголосив про розрив дипломатичних відносин із Сполученими Штатами. Тоді почався відлік 72 годин на те, щоб американські дипломати залишили країну. Гуаідо заявив, що не розриває відносин з Вашингтоном. Держдепартамент не визнав розриву з боку Мадуро. Слідом за США висловили підтримку уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали, Гондурасу, а також представники Організації американських держав та ЄС.

Країн, які залишилися на боці Мадуро 23 січня всього лише п'ять: Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі