США закликали Угорщину не заважати НАТО співпрацювати з Україною

Поділитися
США закликали Угорщину не заважати НАТО співпрацювати з Україною НАТО заохочує Угорщину не використовувати розбіжності з Україною © Генпрокуратура України
Американська дипломатка сподівається, що Будапешт та Київ врегулюють суперечку через закон про освіту.

Посол США у НАТО Кей Бейлі Гатчісон закликала владу Угорщини припинити перешкоджати співпраці Північноатлантичного Альянсу з Україною. Дипломатка прокоментувала критику Угорщиною "мовного питання" у законі України про освіту, передає "Голос Америки".

"Ми далі заохочуємо Угорщину не використовувати двосторонні розбіжності всупереч зобов'язанням НАТО співпрацювати з Україною", - сказала посол.

Для України, яка зазнає російської агресії на своїх кордонах, важливо, щоб ми допомагали їй усіма можливими способами, аби стримати російську агресію. Твитнуть Поделиться

Вона висловила надію, що "Угорщина окремо врегулює з Україною свої розбіжності стосовно закону про освіту, а тоді приєднається до нас у НАТО, щоб допомагати Україні усіма способами зберегти її суверенну територію і стабілізувати її демократію".

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Угорщина не буде підтримувати відносини між Україною та НАТО, поки Українська держава не виконає рекомендації Венеціанської комісії в частині закону "Про освіту".

Раніше Сіярто заявив, що Будапешт продовжить блокувати всі зусилля України щодо взаємодії з НАТО, незважаючи на міжнародний тиск на країну. За його словами, цей тиск є несправедливим з огляду на те, що Україна "несе відповідальність за ситуацію, що склалась". У той же час він пообіцяв скасувати вето, якщо Київ "відновить права угорців".

При цьому непримиренна позиція Угорщини, яка активно користується правом вето, почала дратувати членів НАТО. Проведення комісії Україна-НАТО на міністерському та президентському рівнях важливе не лише для України, але й для країн альянсу.

Відзначимо, що в Вашингтоні і Брюсселі знайшли спосіб, як обійти вето Будапешта, проте на Банковій ще думають, чи варто погоджуватися. Детальніше читайте в матеріалі Володимира Кравченка "Чи доведе" мову "до Брюсселя?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі