США та Південна Корея обговорили створення нового механізму моніторингу дотримання санкцій проти КНДР

Поділитися
США та Південна Корея обговорили створення нового механізму моніторингу дотримання санкцій проти КНДР © EPA/ FOREIGN MINSTRY OFFICE HANDOUT
РФ заблокувала роботу комісії ООН, яка стежить за дотриманням обмежень проти Північної Кореї.

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд та міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Тхе Юл обговорили шляхи створення нового механізму моніторингу дотримання санкцій ООН проти КНДР, після того, як Росія в Радбезі наклала вето на резолюцію щодо продовження мандату групи експертів ООН. які стежать за дотриманням обмежень проти Північної Кореї. Про це повідомляє Yonhap.

Томас-Грінфілд прибула до Сеула в неділю, 14 квітня, з чотириденним візитом в межах турне країнами Азії, під час якого вона також відвідає Японію.

"Міністр Чо і посол Томас-Грінфілд висловили глибоке розчарування тим, що спроба розширити експертну групу при комітеті ООН з питань санкцій проти Північної Кореї була зірвана через вето Росії. Вони обговорили різні шляхи створення нового механізму для моніторингу імплементації санкцій проти Північної Кореї", - йдеться в заяві МЗС Південної Кореї.

В окремому повідомленні прес-секретар Місії США в ООН Нейт Еванс заявив, що Чо і Томас-Грінфілд обговорили кроки для продовження незалежного і точного інформування про розробки Північної Кореї у сфері зброї масового знищення і балістичних ракет, а також про обхід санкцій.

Чо попросив Вашингтон звернути увагу на ситуацію з правами людини в Північній Кореї. Томас-Грінфілд підтвердила важливість тристоронньої співпраці за участю Японії для підвищення уваги до цього питання в ООН.

Також сторони обговорили ситуацію в Секторі Гази. 

Томас-Грінфілд зустрілася і з міністром оборони Південної Кореї Шин Вон Сіком, висловила занепокоєння з приводу нещодавнього вето Росії, зазначивши, що це може створити прогалини в імплементації санкційних резолюцій Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї. Вона назвала розвиток ядерної та ракетної програм КНДР порушенням резолюцій Радбезу та незаконним актом, який підриває універсальні цінності міжнародного співтовариства.

Обидві сторони також висловили занепокоєння зростанням невизначеності у глобальній безпековій ситуації та домовилися співпрацювати у підтримці проектів, пов'язаних з резолюціями Ради Безпеки ООН.

Візит Томас-Грінфілд до Сеула відбувся після того, як минулого місяця РФ у Раді Безпеки ООН заблокувала продовження мандату групи експертів, які вже 14 років стежать за виконанням санкцій проти КНДР за розробку ядерної зброї

Після вето РФ мандат комісії закінчується 30 квітня, що, на думку спостерігачів, може підірвати міжнародні зусилля, спрямовані на стримування розвитку ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії БутирськоїКорейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі