РФ заблокувала роботу комісії ООН, яка стежить за дотриманням санкцій проти Північної Кореї

Поділитися
РФ купує у КНДР зброю в обхід санкцій.

У четвер, 28 березня, Росія в Раді Безпеки ООН заблокувала продовження мандату групи експертів, які вже 14 років стежать за виконанням санкцій проти КНДР за розробку ядерної зброї. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Зокрема, 13 членів Радбезу підтримали продовження мандату комісії, РФ наклала вето, а Китай утримався від голосування. Мандат комісії закінчується 30 квітня.

Переговори щодо продовження мандату комісії були тривалими, а голосування відкладалося кілька разів. 

РФ заявила, що режим санкцій проти Північної Кореї необхідно переглянути, а дії країн НАТО навколо Корейського півострова дестабілізують ситуацію в регіоні. 

Водночас, інші члени Радбезу ООН, такі як США та Британія, наголосили, що за допомогою вето РФ намагається обійти санкції та надалі купувати зброю у КНДР для використання у війні проти України.

Припинення роботи комісії не означає скасування санкцій проти Північної Кореї. Однак після закінчення мандату група експертів не подаватиме Радбезу регулярні звіти про виконання чи невиконання країнами ООН санкцій, а також про спроби Пхеньяна обійти запроваджені обмеження.

Представник США Роберт Вуд пояснив, чому РФ заблокувала продовження мандату комісії. 

“Якщо подивитися на доповіді цієї групи експертів щодо КНДР, відповідь очевидна: з минулого року група експертів почала повідомляти про грубі порушення Росією резолюцій Радбезу ООН щодо санкцій проти КНДР, а також про наполегливі спроби КНДР обійти санкції в рамках російської юрисдикції”, - заявив він на засіданні. 

Під час переговорів РФ пропонувала переглядати ефективність санкцій проти КНДР та відновлювати їх щороку. Наразі вони запроваджені на необмежений період. Представник Британії Барбара Вудворд зазначила, що заблокована РФ резолюція не забороняла переговори про зміни в режимі санкцій проти КНДР і члени Радбезу відкриті до обговорень. За її словами, вето РФ підриває репутацію та роботу Ради Безпеки ООН. 

Вудворд також нагадала про угоду між КНДР та Росією про продаж зброї, що порушує резолюції Радбезу ООН, зокрема, про передачу балістичних ракет, якими РФ атакувала Україну.

Військово-технічне співробітництво Москви та Пхеньяна є спільним викликом для Києва та Сеула, адже воно подовжує здатність РФ затягувати війну проти України та збільшує військову напругу на Корейському півострові. Про те, як Україна та Південна Корея разом мають реагувати на цей виклик — читайте у статті Наталії БутирськоїКорейські ракети для Росії. Чим Путін заплатив КНДР і як це загрожує Україні”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі