У США, Китаї, Південній Кореї та Японії відреагували на заяву лідера Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) Кім Чен Ина про намір припинити ядерні та ракетні випробування. Так, американський президент Дональд Трамп у своєму Twitter назвав цю заяву "прогресом для усіх".
"Повідомлення від Кім Чен Ина: "Північна Корея припинить ядерні випробування і запуски міжконтинентальних балістичних ракет". Також "закриє випробувальний полігон на півночі країни, щоб довести обіцянки припинити ядерні випробування". Прогрес робиться для всіх!" - написав Трамп.
Раніше він також опублікував твіт з привітанням рішення Кім Чен Ина.
"Північна Корея погодилася припинити усі ядерні випробування і закрити великий випробувальний полігон. Це дуже хороша новина для Північної Кореї і світу - великий прогрес! Чекаємо наш Саміт", - написав президент США.
A message from Kim Jong Un: "North Korea will stop nuclear tests and launches of intercontinental ballistic missiles."
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 21 квітня 2018 р.
will Also "Shut down a nuclear test site in the country's Northern Side to prove the vow to suspend nuclear tests." Progress being made for all!
North Korea has agreed to suspend all Nuclear Tests and close up a major test site. This is very good news for North Korea and the World - big progress! Look forward to our Summit.
- Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 20 квітня 2018 р.
У свою чергу Китай і Південна Корея також привітали рішення Північної Кореї припинити ядерні випробування та запуск міжконтинентальних ракет. Країни зазначили, що це посприяє денуклеаризації в регіоні.
Однак у Міністерстві оборони Японії заявили про те, що не задоволені обіцянками Кім Чен Ина і мають намір продовжувати тиск на Пхеньян.
#UPDATE North Korean leader Kim Jong Un says he will halt nuclear tests and intercontinental missile launches in an announcement welcomed by President Trump and Pyongyang's chief ally China https://t.co/cOQtxyp8RB pic.twitter.com/4iHCgNCxNh
- AFP news agency (@AFP) 21 квітня 2018 р.
Нагадаємо, що 6 березня Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть переговори з Пхеньяном. Також КНДР чекає, що спочатку будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантії безпеки.
Рада безпеки ООН 30 березня на прохання США запровадила нові санкції проти Північної Кореї. У чорний список були внесені 21 судноплавна компанія, 27 суден та одна приватна особа у зв'язку зі звинуваченнями в контрабанді північнокорейських товарів, в основному нафти та вугілля.
Детальніше про ядерну загрозу КНДР і її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".