США поставили ультиматум Китаю у разі нападу на Тайвань

Поділитися
США поставили ультиматум Китаю у разі нападу на Тайвань
Ситуація у регіоні загострюється.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати та їх союзники "вживатимуть заходів", якщо Китай застосує силу проти Тайваню, що, за його словами, було б "дуже, дуже, дуже невдалим сценарієм".

Блінкен виступив на форумі New York Times у середу, де йому поставили споконвічне питання про те, чи стануть США на захист демократичного острова у разі збройного конфлікту через Тайванську протоку, передає Newsweek.

Відповідно до Закону про відносини з Тайванем від 1979 року, адміністрації, що змінювали одна одну, були зобов'язані продавати Тайбею зброю, необхідні для самооборони. Однак відсутність у законі чітких гарантій безпеки стала предметом численних дискусій, оскільки напруженість у відносинах між Китаєм та Тайванем наростає, а світ очікує на американську відповідь.

Роль США полягає у забезпеченні того, щоб у Тайваню "були кошти для самооборони", сказав Блінкен у ретельно опрацьованому та навмисно двозначному формулюванні законодавства. Глава американської дипломатії сказав, що Тайвань з надійними засобами самооборони "є найкращим стримуючим фактором проти будь-яких дуже, дуже, дуже невдалих дій, які можуть бути задумані Китаєм".

"Водночас, я думаю, буде справедливо сказати, що ми не самотні у своєму прагненні зберегти мир та стабільність у цій частині світу", - сказав Блінкен, який далі описав потенціал скоординованої відповіді американських союзників.

"Є багато країн, як у регіоні, так і за його межами, які будуть розглядати будь-які односторонні дії щодо застосування сили для порушення статус-кво як значну загрозу миру та безпеці, і вони також вживуть заходів у разі, якщо це станеться", - додав він.

Відповідаючи на запитання про конкретні дії США, якщо Китай "нападе", Блінкен додав: "Але ми переконаємося, що Тайвань має засоби для самооборони. Мета - ніколи не дійти до цієї точки, коли хтось дійсно намагається порушити статус-кво силою, переконатися, що стримування існує, і що ніхто не робить дій, які можуть бути глибоко, глибоко руйнівними, небезпечними для миру та безпеки у всьому світі”.

Це було відлуння висловлювань радника президента Джо Байдена з національної безпеки Джейка Саллівана, який на те саме питання, задане BBC в жовтні, відповів наступне: "Дозвольте мені сказати наступне: ми збираємося вжити заходів зараз, щоб спробувати запобігти наступу".

Блінкен сказав, що він згоден з нещодавньою оцінкою голови Об'єднаного комітету начальників штабів генерала Марка Міллі, який сказав, що китайський уряд при Сі Цзіньпіні має глобальні амбіції. Держсекретар сказав, що Пекін прагне відігравати провідну роль як в економічному, так і у військовому плані.

США не прагнуть "відокремитися" від Пекіна, сказав Блінкен, спростовуючи твердження про те, що Вашингтон прагне стримати розвиток Китаю.

Китай ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб взяти під контроль демократичний Тайвань, і нарощує військову активність навколо острова, у тому числі неодноразово військові літаки входили до зони протиповітряної оборони Тайваню.

Пентагон у щорічній доповіді Конгресу про збройні сили Пекіна висловив занепокоєння щодо посилення тиску з боку Китаю на Тайвань, а також щодо хімічних, біологічних та технологічних досягнень країни. Особливу увагу в доповіді було приділено зростаючому ядерному арсеналу Піднебесної.

Але згідно з звітом корпорація Rand, Росія та Китай поки що не можуть зрівнятися з військовою потужністю Америки, навіть якщо об'єднають сили.

Військово-політична напруга в Азії загрожує глобальній безпеці. Детальніше читайте в статті Сергія Корсунського "Чи буде у світі нова велика війна, і де вона може розпочатися".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі