США ввели санкції проти російських суден і компаній, які безпосередньо займаються прокладкою газопроводу. Так, список поповнили дві компанії, одна установа і 13 суден. Про це повідомляє Міністерство фінансів США.
Зокрема, санкції накладені на: «Мортранссервіс», ФГБУ «Морська рятувальна служба» і Самарський теплоенергетичний майновий фонд. Серед суден, які потрапили під обмеження: «Академік Черський», «Балтійський дослідник», «Капітан Беклемішев», «Владислав Стрижов» і «Юрій Топчев». При цьому «Владислав Стрижов» і «Юрій Топчев» виявилися в особливому списку Specially Designated Nationals. Фігурантам цього списку заборонений в'їзд в США, їх активи на території країни при наявності таких повинні бути заблоковані, також забороняється вести будь-які справи і угоди з ними.
Як і очікувалося, США не стали вводити санкції відносно компанії Nord Stream 2 AG (оператор проекту) і її виконавчого директора Маттіаса Варніга.
Нагадаємо, президент США Джо Байден виступає проти завершення проекту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.
19 травня в Німеччині підтвердили, що США планують відмовитися від санкцій проти «Північного потоку - 2» і глави компанії Маттіаса Варнінга. Маас вважає, що такі дії Вашингтона є позитивним знаком. На його думку, такий крок свідчить про наміри США налагодити відносини з Німеччиною.
Детальніше про те, чому до цих пір не зупинили «погану угоду для Європи» і чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи читайте в статтях Михайла Гончара «Підводні течії проекту« Північний потік-2» і « Північний потік-2 » : кліматичне вимір».