США близькі до створення нової ядерної інтерконтинентальної балістичної ракети – National Interest

Поділитися
США близькі до створення нової ядерної інтерконтинентальної балістичної ракети – National Interest © dic.academic.ru
Нова МБР з ядерним зарядом отримає кілька важливих модернізацій.

Пентагон переглядає свою військову готовність та вже зробив ще один крок до підготовки нового арсеналу американських міжконтинентальних балістичних ракет (МБР), які повинні надійти на озброєння до кінця десятиліття, пише редактор журналу National Interest і військовий експерт Кріс Осборн.

Нова ракетна програма наземного базування (GBSD), давно вважалася актуальною для розробників зброї Пентагону, з огляду на вік і старіння теперішніх МБР Minuteman III, недавно завершила свій перший великий проєкт. Це вирішальний крок до запланованого розгортання у 2029 році. Огляд, згідно із заявою Нортропа Граммана, включав аналіз технічної бази нового зброї, елементів конфігурації, даних програми та вимог.

Зброя поступово замінить сотні Minuteman III 1960-х років. Цікаво, що Minuteman III неодноразово модернізувалися в останні роки й досі вважаються життєздатними і працездатними. Наприклад, ВПС нещодавно провели випробування декількох технічно вдосконалених Minuteman III, що можна інтерпретувати як демонстрацію постійної готовності США до ядерного стримування у світлі швидкої модернізації російського і китайського ядерної зброї.

Високопоставлені розробники стверджують, що в нову зброю буде відображати нові покоління надійності, стабільності польотів і технологій прицілювання.

Підвищення надійності польотів, безумовно, буде втішною подією, враховуючи очікувані поліпшення в області протиракетної оборони, які, ймовірно, проведуть суперники - Росія і Китай. Попри те, що в іноземній пресі з'явилася інформація про китайські ПРО, складність російських і китайських МБР може бути значною мірою невідома. Однак американські перехоплювачі та заходи протидії швидко розвиваються коштом програм Пентагону, таких як перехоплювач наступного покоління і різні інновації в області бойових машин, так що, ймовірно, є деяка міра заклопотаності щодо задоволеної складності російської та китайської протиракетної оборони.

Успішні випробування гіперзвукової зброї Росією та Китаєм вказують на те, що необхідно не тільки побудувати нову GBSD, щоб вона була довговічною, стійкою, а й, швидше за все, побудувати її з революційними рівнями льотної стійкості та технологіями, що підвищують ймовірність того, що МБР зможе успішно пролетіти або протидіяти контрзаходів противника, щоб забезпечити продовження польоту до наміченої мети. Можливо, це буде пов'язано з новими датчиками або технологіями глушіння, за допомогою яких можна буде переплутати або утруднити системи наведення перехоплювачів ворожих МБР, резюмує автор.

Наприкінці 2018 року російський державний телеканал RT опублікував кадри випробувального запуску ракети комплексу "Авангард" з гіперзвуковим планують крилатим бойовим блоком, про який Путін хвалився в посланні Федеральним зборам в березні того ж року. 

Тоді він говорив, нова ракета має необмежений радіус дії та "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні у кого іншого такої зброї поки немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці придумають щось нове". Пентагон у 2020 році випробував гіперзвукову ракету.

На підсумковій у 2020 році пресконференції Путін повторив, що Росія готові до продовження діалогу. Обраний президент США Джо Байден, за його інформацією, також повідомляв, що готовий продовжувати діалог і зберегти цей «фундаментальний основоположний документ».

Путін також розповів, що робота над гіперзвуковою ракетою «Циркон» "фактично завершена". Чергові пуски цієї ракети Міноборони РФ опублікувало в кінці листопада та в жовтні. Про успішне завершення випробувань «циркону» Міноборони РФ відзвітувало в кінці липня.

Детальніше про ядерну угоду США і Росії читайте в статті Олексія Їжака "Вільна головоломка".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі