Словенія з середи, 9 березня, закрила кордон для біженців. В країну будуть пускати тільки при наявності документів на в'їзд в шенгенську зону, повідомляє сербський телерканал РТС.
"В Республіку Словенія можуть в'їхати іноземці , які виконують умови для в'їзду в країну і люди , які висловлюють свій намір подати заявку на міжнародну захист у Словенії", - йдеться в повідомленні МВС країни.
Слідом за Словенією про заборону транзиту біженців через свою територію оголосила Хорватія. Також сербські власті заявили про координацію з Євросоюзом всіх своїх подальших дій.
"Беручи до уваги новий режим, який застосувала країна - член ЄС, Сербія не може дозволити собі перетворитися в пункт збору біженців, тому всі заходи вона буде узгоджувати з ЄС і застосовувати їх на кордонах з Македонією і Болгарією", - йдеться в повідомленні МЗС Сербії.
Таким чином західний балканський маршрут фактично закритий.
Вдень раніше голова Європейської ради Дональд Туск повідомив, що домовленості Євросоюзу з Туреччиною, досягнуті на саміті в Брюсселі, посилають чіткий сигнал, що час нелегальної імміграції в Європу закінчилося. Зокрема, сторони домовилися працювати на підставі наступних принципів: повернення всіх нових незаконних мігрантів, які прибувають з Туреччини на грецькі острови, прискорення реалізації системи візової лібералізації, прискорення виділення 3 млрд євро і додаткове фінансування для механізму допомоги біженцям. Однак ООН і правозахисники розкритикували домовленість ЄС з Туреччиною щодо біженців.
Тим часом, кількість прибуваючих до Німеччини біженців пішла на спад. Найбільше біженців у лютому прибуло з Сирії - майже 25 тисяч людей. З Іраку і Афганістану приїхали по 12 тисяч бажаючих просити притулку в Німеччині.
На початку березня головнокомандувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Філіп Бридлав заявив, що Росія і Сирія використовують біженців в якості зброї проти Європи.