Як повідомляє "Радіо Свобода", про це застеріг верховний комістар ООН у справах біженців Венсан Коштель. Він наголосив, що 91% людей, які щодня прибувають в Грецію - це громадяни охоплених війною Афганістану, Сирії і Іраку. Тому він "втомився від розмов про нелегальних мігрантів", оскільки більшість прохачів про притулок в ЄС - це саме біженці.
Крім того, Венсаль похвалив Туреччину за те, що вона дала притулок 2 мільйонам 750 тисячам біженців з Сирії і мим самим зробила більше, ніж ЄС.
Угоду між Брюсселем і Анкарою про повернення частини мігрантів на турецьку територію розкритикували і правозахисники Amnesty International. На їхню думку, сторони опустилися до дріб'язкової торгівлі, яка не має нічого спільнго з правами і гідністю людей у скруті.
Тим часом, кількість прибуваючих до Німеччини біженців пішла на спад. Найбільше біженців у лютому прибуло з Сирії - майже 25 тисяч людей. З Іраку і Афганістану приїхали по 12 тисяч бажаючих просити притулку в Німеччині.
8 березня голова Європейської ради Дональд Туск повідомив, що домовленості Євросоюзу з Туреччиною, досягнуті на саміті в Брюсселі, посилають чіткий сигнал, що час нелегальної імміграції в Європу закінчився.
На початку березня головнокомандувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Філіп Бридлав заявив, що Росія і Сирія використовують біженців в якості зброї проти Європи.