Сі Цзіньпін провів онлайн-зустріч з Путіним, заявив про готовність розширювати «стратегічне партнерство» з РФ

Поділитися
Сі Цзіньпін провів онлайн-зустріч з Путіним, заявив про готовність розширювати «стратегічне партнерство» з РФ © Getty Images
Путін запросив лідера Китаю в Москву.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін провів онлайн зустріч з президентом РФ Владіміром Путіним. Про це повідомляє Bloomberg.

Розмова Сі Цзіньпіна і Путіна в режимі відеоконференції відбувається на тлі війни РФ проти України та безпрецедентного спалаху COVID у Китаї.

У вступному слові, яке транслювало російське телебачення, Путін запросив Сі відвідати Москву наступної весни. На його думку, цей візит «продемонструє всьому світу близькість російсько-китайських відносин».

Він додав, що дві країни посилять співпрацю між своїми збройними силами, і вказав на зростання торгівлі, попри «несприятливі ринкові умови».

Глава Кремля заявив, що двосторонні відносини Китаю та РФ «є найкращими в історії і витримують всі випробування»

«Ми поділяємо однакові погляди на причини, хід і логіку триваючої трансформації глобального геополітичного ландшафту», - сказав Путін.

Сі подякував Путіну за привітання після з'їзду правлячої Комуністичної партії Китаю в жовтні, на якому він був обраний на безпрецедентний третій термін.

За словами китайського лідера, Пекін готовий розширювати «стратегічне партнерство» з РФ на тлі того, що він назвав «складною» ситуацією в світі.

Сі також зазначив, що Пекін і Москва перебувають у тісному стратегічному контакті, а китайсько-російське всеосяжне партнерство демонструє стресостійкість.

Відеодзвінок наприкінці року, перші переговори після особистої зустрічі Сі і Путіна в Узбекистані у вересні, підкреслює залежність Москви від Пекіна, що поглиблюється.  

Москва і Пекін зблизилися в останні роки, коли Сі і Путін заявили, що дві країни розвивають партнерство «без обмежень» за кілька тижнів до вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Відтоді Китай відмовився засудити війну РФ проти України, натомість неодноразово звинувачував у конфлікті НАТО і США, залишаючись одним з ключових союзників Росії, яка стає все більш і більш ізольованою на світовій арені.

Однак більш ніж через десять місяців після початку вторгнення світ виглядає набагато інакше і динаміка відносин між РФ та Китаєм відповідно змінилася, вважають експерти.

Оскільки війна РФ проти України не демонструє жодних ознак завершення найближчим часом, Сі зробив кроки, щоб дистанціюватися від Путіна. Китай підписав комюніке на саміті G20 на Балі минулого місяця, в якому сказано, що «більшість членів G20 рішуче засудили війну в Україні».

Зустріч Сі і президента США Джо Байдена також допомогла послабити напруженість між Пекіном і Вашингтоном, коли вони спільно засудили ядерні погрози Кремля.

Оскільки російська економіка постраждала від санкцій з боку США, Європи та їхніх союзників, РФ все частіше звертається до Китаю. При цьому, Пекін утримується від матеріальної підтримки військових дій Москви, пам'ятаючи про ризик вторинних санкцій і заявляючи, що криза повинна бути вирішена шляхом діалогу.

Під час особистої зустрічі з Сі у вересні Путін сказав, що розуміє занепокоєння Пекіна з приводу війни, що є рідкісним визнанням напруженості у відносинах між двома президентами. Протягом наступних тижнів китайські офіційні особи і дипломати, включаючи самого Сі, висловилися проти застосування ядерної зброї в Україні - позиція, яка окреслює червоні лінії Китаю.

Однак аналітики також вважають, що Сі потребує підтримки Путіна в питаннях претензій Китаю на Тайвань, а також в інших сферах, де Пекін конфліктує з США і Європою.  

Під час вересневої зустрічі з Сі Путін високо оцінив, за його словами, «збалансовану» позицію китайського лідера щодо війни в Україні, а також підтвердив підтримку Москвою претензій Пекіна на Тайвань в рамках його політики «одного Китаю».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі