Путін похвалив Сі Цзіньпіна за «збалансовану позицію щодо України» та засудив «провокації» США на Тайвані

Поділитися
Путін похвалив Сі Цзіньпіна за «збалансовану позицію щодо України» та засудив «провокації» США на Тайвані © Интерфакс
Глава Кремля зустрівся з Сі Цзіньпіном на саміті ШОС.

Президент РФ Владімір Путін зустрівся з лідером Китаю Сі Цзіньпіном на саміті Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у Самарканді в Узбекистані. Путін похвалив Сі Цзіньпіна за його «збалансовану» позицію щодо війни в Україні та дорікнув Сполученим Штатам за «провокації» навколо Тайваню, повідомляє Reuters.

Це перше закордонне турне Сі Цзіньпіна з початку пандемії COVID-19. Виступаючи на першій зустрічі віч-на-віч з китайським лідером з початку вторгнення РФ в Україну, Путін похвалив Сі за його позицію, додавши, що розуміє «запитання та занепокоєння» Пекіна щодо війни.

Китай утримується від засудження війни Росії проти України і прямо не називає її «вторгненням» відповідно до риторики Кремля, який розглядає війну як «спеціальну військову операцію».

«Ми високо цінуємо виважену позицію наших китайських друзів щодо української кризи. Ми розуміємо ваші запитання та занепокоєння з цього приводу. Під час сьогоднішньої зустрічі ми, звичайно, пояснимо свою позицію», - сказав Путін.  

Також глава Кремля прямо підтримав позицію Китаю щодо Тайваню.

Китай провів військові навчання навколо Тайваню після того, як минулого місяця острів відвідала спікер Палати представників США Ненсі Пелосі. Уряд Тайваню рішуче відкидає територіальні претензії Китаю.

«Ми маємо намір твердо дотримуватися принципу "Єдиного Китаю"», - заявив Путін, додавши, що РФ засуджує «провокації Сполучених Штатів і їхніх союзників у Тайванській протоці».

Коли Сі та Путін востаннє зустрічалися особисто, всього за кілька тижнів до того, як Росія вторглася в Україну, вони оголосили про «безмежне» партнерство та пообіцяли більше співпрацювати проти Заходу.

Тим не менш, Пекін стурбований наслідками війни РФ проти України для світової економіки і був обережним, щоб не надавати матеріальної підтримки Росії, що може спровокувати санкції Заходу проти економіки Китаю.

Партнерство Сі та Путіна вважається одним із найважливіших подій у геополітиці після стрімкого піднесення Китаю за останні 40 років.

Колись лідер у світовій комуністичній ієрархії, Росія після розпаду Радянського Союзу в 1991 році, тепер є молодшим партнером відроджуваного Китаю, який, за прогнозами, може випередити Сполучені Штати як найбільша економіка світу в наступному десятилітті.

Майже сім місяців війни проти України випробовують економічну та військову силу Росії, хоча Путін каже, що його країна схиляється в бік Азії, оскільки, за його словами, Захід занепадає.

Попри те, що Росія та Китай у минулому були суперниками, Путін і Сі поділяють спільні погляди на світ, де бачать занепад Заходу. Китай також кидає виклик глобальному впливу США.

Сі заявив, що Китай буде співпрацювати з Росією.

«Перед обличчям світових та історичних змін, Китай готовий співпрацювати з Росією, щоб відіграти провідну роль у демонстрації відповідальності великих держав, а також закріпити стабільність і позитивну енергію у світі, що переживає потрясіння», – сказав Сі Путіну.

Відносинам між Росією та Китаєм, які тільки зміцнилися з початку війни, приділяється велика увага. Експерти кажуть, що після невдач на полі бою Путін, ймовірно, розраховуватиме на Пекін більше, ніж будь-коли. Підтримка Китаю допомагає Москві розповсюджувати наративи, наприклад, звинувачувати санкції ЄС у продовольчій кризі, звинувачувати НАТО на початку війни. Це створює спільний знаменник: невдоволення Заходом на чолі зі США та позитивний аргумент на користь тісніших зв'язків із Китаєм".

Однак малоймовірно, що надання військової допомоги, якої потребує Росія в умовах війни, в інтересах Китаю, вважають аналітики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі