В Індонезії почалася зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна: лідер Китаю одразу заговорив про покращення відносин

Поділитися
В Індонезії почалася зустріч Байдена і Сі Цзіньпіна: лідер Китаю одразу заговорив про покращення відносин © Getty Images
Китайський лідер закликав накреслити правильний курс для американо-китайських відносин і зробити це на основі історичного досвіду.

В Індонезії на полях саміту G20 відбувається перша особиста зустріч лідерів США і Китаю. І Сі Цзіньпін, і Джо Байден прибули на неї завчасно. Востаннє вони бачилися особисто в 2017 році.

Як повідомляє New York Times, лідери Китаю і США потисли руки, при цьому американський президент широко посміхався, торкнувшись плеча китайського колеги.

«З нетерпінням чекаю на чесний діалог, який в нас завжди був. І дякую Вам за цю можливість», - сказав американський президент.

Разом з ним на зустріч з лідером Китаю прибули Міністр фінансів Джанет Єллен, Держсекретар Ентоні Блінкен і радник з національної безпеки Джейк Салліван. Всі представники американської делегації одягнені в маски крім самого Байдена.

«Переконаний, що нічим не можна замінити особисту розмову», - сказав американський президент, додавши, що він сподівається «знайти спосіб разом вирішити невідкладні глобальні проблеми, які вимагають нашої взаємної співпраці».

Далі слово взяв Сі Цзіньпін, який одразу почав говорити про незадовільний стан китайсько-американських відносин.

«Зараз китайсько-американські відносини в такій ситуації, яка нас всіх дуже хвилює. Як лідери двох великих країн ми повинні накреслити правильний курс для відносин США і Китаю», - сказав він.

Китайський лідер додав, що світ опинився на роздоріжжі. І всі країни світу хвилює, куди він буде рухатися далі.

«Історія - це найкращий підручник. Тож ми повинні використати історію як дзеркало і дозволити їй вести нас у майбутнє», - зауважив Сі Цзіньпін.

Також він додав, що нинішній стан відносин США і Китаю не в інтересах жодної з країн. І це «не те, що від нас очікує міжнародна спільнота».

Нагадаємо, що ще перед зустріччю Вашингтон і Пекін посилали сигнали про своє бажання покращити відносини. Зокрема, Сі Цзіньпін в кінці жовтня заявив, що готовий працювати зі США для взаємної вигоди. Лідер Китаю висловив переконання, що країни повинні зміцнювати співпрацю заради стабільності у світі.

Однак, як пише видання Washington Post, кожна зі сторін бачить це покращення по-різному. США хочуть уникнути найгіршого, тобто спалаху відкритого конфлікту між країнами. У свою чергу, Китай не хоче робити перший крок і очікує, що його зробить американська сторона. 18 місяців тому Пекін представив дипломатам США список скарг і вимог. Ключові з них - Вашингтон не повинен «шкодити» суверенним претензіям Китаю на Тайвань, не підривати китайську політичну систему і не перешкоджати китайським діям в Південно-Китайському морі. Американське видання пише, що ця китайська позиція не змінилася.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі