Сі Цзіньпін кидає новий виклик США — Bloomberg

Поділитися
Сі Цзіньпін кидає новий виклик США — Bloomberg © Xinhua News Agency
Китайський лідер «завуальовано розкритикував» Америку.

Президент Китаю Сі Цзіньпін закликав до розширення глобальної економічної інтеграції та застеріг від «роз'єднання», закликаючи США та їх союзників уникати «спроб керувати іншими країнами». Китай уже не вперше «випробовує» американського президента Джо Байдена, пише Bloomberg.

«Міжнародні відносини мають вестися шляхом переговорів, а подальшу долю світу повинні вирішувати всі держави. Одна або декілька країн не повинні нав'язувати свої бажання та правила іншим, світ не може керуватися одностороннім поглядом кількох держав», - сказав Сі Цзіньпін на форумі в Боао, не вказуючи при цьому конкретно США.

У завуальованій критиці намагань США зменшити залежність від китайських ланцюгів поставок і утримати експорт таких товарів, як комп'ютерні чіпи, лідер Пекіна заявив, що «будь-які зусилля з метою створення бар'єрів та роз'єднання працюють проти економічних та ринкових принципів і лише шкодять».

«У сучасному світі нам потрібна справедливість, а не гегемонія. Керівництво іншими державами або втручання у внутрішні справи інших країн не отримає жодної підтримки» - сказав китайський лідер, додавши, що Пекін ніколи не братиме участь у гонці озброєнь.

Сі Цзіньпін провів відеобесіду з більш ніж 2000 чиновниками та керівниками підприємств, які відвідали конференцію Боао. Як повідомляють державні ЗМІ Китаю, на церемонії відкриття за «посередництва відеозв’язку» також були присутні деякі світові лідери і керівники Міжнародного валютного фонду та ООН.

Після скасування форуму минулого року через спалах коронавірусу Китай подає сигнал, що він відкритий для бізнесу з відновленням конференції, яка фактично є азійською версією Світового економічного форуму в Давосі.

Раніше китайські чиновники використовували цю подію, щоб оголосити про основні кроки для розвитку фінансової системи, включаючи створення та розширення програми акцій, яка пов'язує материкові біржі з Гонконгом.

Китай докладає великих зусиль для покращення бізнес-зв’язків, зокрема, з американськими компаніями. У форумі беруть участь американські бізнес-лідери, зокрема Тім Кук від Apple Inc., Ілон Маск від Tesla Inc., Стівен Шварцман від Blackstone Group Inc та Рей Даліо від Bridgewater Associates.

Велика увага була зосереджена на нових кліматичних цілях з боку Пекіна, на тлі нещодавньої обіцянки США та Китаю співпрацювати у боротьбі зі зміною клімату після візиту американського відповідального з питань боротьби з кліматичною кризою Джона Керрі до Шанхаю минулого тижня.

Китайський президент не запропонував жодних нових цілей, спрямованих на скорочення викидів вуглецю в Китаї або боротьбу з глобальною проблемою зміни клімату. У його промові багато разів згадувалися слова «зелений перехід» або «стійкість», однак при цьому він не пропонував нових зобов'язань або пропозицій щодо шляху до вуглецевої нейтральності.

«Нам потрібно слідувати філософії екологічного розвитку, розвивати міжнародну співпрацю щодо зміни клімату та робити більше для реалізації Паризької кліматичної угоди», - сказав Сі Цзіньпін.

Він пообіцяв, що проекти в рамках ініціативи «Один пояс, один шлях» будуть стійкими, і «зелений стане фоновим кольором стратегії».

Сі Цзіньпін пообіцяв, що нова зовнішньополітична стратегія Китаю буде «екологічною», оскільки багато активістів критикували Китай через недостатню кількість зусиль у боротьбі з кліматичною кризою. При цьому, приблизно дві третини фінансування інфраструктурної ініціативи спрямовано на проекти нафтової та вугільної промисловості і  природного газу, згідно з даними Глобальної бази фінансів енергетичного фінансування Бостонського університету.

Вашингтон також критикував ініціативу «Один пояс, один шлях» заявляючи, що бідніші країни потрапляють у «боргові пастки Китаю», а Пекін користується цим, одночасно просуваючи власні стратегічні цілі.

Президент США Джо Байден у четвер та п’ятницю проведе віртуальну кліматичну конференцію зі світовими лідерами. Очікується, що Сі Цзіньпін також візьме участь у саміті.

Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що Америка відстає від Китаю в боротьбі за використання можливостей, які принесла проблема зміни клімату. Це питання починає переходити у центр зовнішньої політики США.

Також Блінкен пообіцяв, що адміністрація Байдена не дозволить іншим країнам уникнути покарання за агресивні дії, такі як порушення прав людини, навіть якщо ці держави досягають прогресу у боротьбі зі зміною клімату.

Аргумент, швидше за все, був спрямований на спростування критики, особливо з боку республіканців, що адміністрація Байдена може відмовитись від інтересів США, намагаючись сприяти кліматичній співпраці з Китаєм, резюмує видання.

США та Китай обіцяють спільно боротися з проблемою зміни клімату, попри зростання напруженості між двома державами. Це збільшує шанси на досягнення глобальної угоди щодо зменшення кількості шкідливих викидів на кліматичному саміті ООН цього літа.

Відповідальний адміністрації США з питань боротьби зі зміною клімату Джон Керрі та його китайський колега Се Чженхуа пообіцяли співпрацювати «для подолання кліматичної кризи», зобов'язуючись виконувати «конкретні кроки в 2020-х роках», спрямовані на скорочення рівня шкідливих викидів відповідно до цілей Паризької кліматичної угоди 2015 року.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі